Ailesel Saç Dökülmesi

Genetik Saç DökülmesiŞunu çok rahat söyleyebilirim ki, Türkiye’deki erkeklerin en büyük estetik sorunu haline gelen androgenetik yani ailesel dökülme problemidir. Erkekler arasında yapılan araştırma sonucunda dökülme nedenlerinin %90’ı genetik  dökülmeden kaynaklanmaktadır. Bu problem sadece beylere özgü olmayıp kadınlar içinde geçerli bir sorundur. Güzel yönü erkekler kadar yüksek bir oran olmayıp, kadınların %60’lık bir kısmında genetik saç dökülmesi görülmektedir.

Genetik Saç Dökülmesi Nedir?
Basitçe özetlemek gerekirse ailesel bir hastalıktır. Toplum içinde ırsi olarak da  tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca vs genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir.

Genetik Olmayan Dökülmeler
Genetik saç dökülmesi, erkeklerde %90 olup kadınlarda ise %60 olduğundan bahsettik geriye kalan rakamlar ise travmatik olgular ve kişiye özel sağlık sorunları, hormonel bozukluklardan kaynaklanır. Şimdi saç dökülmesi nedenlerine girmek yerine, daha önce anlatılmış olan konuların linklerini aşağıya ekleyeceğim mutlaka inceleyiniz.

Kadınlarda Saç Dökülmesi: https://www.sacdokulmesitedavisi.net/kadinlarda-sac-dokulmesi
Erkeklerde Saç Dökülmesi: https://www.sacdokulmesitedavisi.net/erkeklerde-sac-dokulmesi

Genetik Dökülmenin Sebebi DHT hormonu
Evet kabul ediyoruz dünyanın en önemli sorunlarından birisi haline gelen saç dökülmesi, güzel bir yönü ise en yoğun dökülme sorunu olan genetik saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve yapılması gerekenler tamamen çözülmüş durumda, dökülme sorunu yaşayanlar üzülmek, karamsarlığa kapılmak yerine yapmaları gereken tek şey önlem almak ve gereğini yapmaktır.

Konuya dönecek olursak DHT hormonu genetik saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisi, bu sorunu çözmek için faydalanacağınız 3 bilimsel madde vardır. Procapil – Finasterid ve Minoxidil dünya genelinde kabul gören bu 3 madde saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkisini kaybetmesi için bilim adamları tarafından geliştirilmiştir.

Genetik Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır
Özellikle 20’li yaşlarda kendini gösteren bir sorun genetik saç dökülmesi, 20’li yaşlarda her 100 insanın 15’inde görülmekte olup yaş ilerledikçe hızla artmaktadır. 40 yaşına geldiğinizde ise her 3 insandan birinde genetik saç dökülmesi başlamaktadır. Saçlarda kalite kaybı ile başlayan sorun, saçta uzamama, 2-3cm ilerisine geçmeme, şakaklarda açılma, saç telleri incelme, matlaşma gibi belirtiler ile karşımıza çıkmaktadır.

Genetik Saç Dökülmesi Tedavi
Sorun belli, çözüm belli yapmanız gereken tek şey DHT problemini önlemektir. Bunun içinde procapil maddesinden faydalanacağız, procapil bir ürün değil, bilimsel maddedir. Türkiye’de bir kaç saç dökülmesi ürününde bulunan procapil maddesi saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlayacak olup, saçlarınızın çıkış hızını da artıracaktır. Saçlarınızın kök hüclerini besleyip aktive edecektir.

Biotin İle Desteklemelisiniz
Dökülmesini önlediğiniz saçlarınızın tekrardan eski sağlığı ve kalitesine geri dönmesi içinde saçlar için önemli vitamin kaynağı olan Biotin B7 vitamini kullanarak muhteşem günlerinize geri döneceksiniz.

Genetik Saç Dökülmesi için 321 yorum yapılmış


admin - Atilla KAYA

Kullandığınız güneş kreminin içeriğini araştırın, içeriğinde kılların dökülmesine neden olan madde bulunabilir.
Dr. Atilla Kaya