Erkeklerin vazgeçilmez saç ürünü jöle kullanımı öylesine yaygınlaştı ki, artık 10 yaşındaki çocuklar bile abi ve babalarında görerek onlarında kullandığını görüyoruz. Ama korkulacak bir durum yok, çünkü jöle saç dökülmesine neden olabilecek herhangi bir yan etkisi yoktur. Çünkü saç dökülmesi saçlı deride değilde, cilt altında yer alan saç kökü ile alakalı bir sorundur. Fakat çok fazla olmasa da bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olur. Ama adı, markası ve ne olursa olsun jöle saç dökülmesi yapmaz.

Jöle Nasıl Üretilir?

Ürünün aslında %99’luk kısmı hayatımızın vazgeçilmezi sudan oluşmaktadır. %1’lik kısmı ise cilde zarar vermeyen jelatin ve parfüm’den üretilmektedir. Bu tür karışımlar saç köküne herhangi bir zarar veremezler.

Biryantin Saç Döker Mi?

Jöle alternatifi bir ürün ise özellikle saçlarda nemli ve parlak bir görünüm vermesiyle bilinen biryantin fakat rahat olun biryantin kullanmakta herhangi bir saç dökülmesi sorununa neden olmaz.

Şampuan Saç Döker Mi?

Başlıkları yazmaya kalksak sanırım onlarcası çıkacaktır. Ama hepsine vereceğim yanıt aynıdır. Saçınıza sürdüğünüz ya da temizleyici olarak kullandığınız ürünler saç dökülmesi yapmaz. Suç farklı sebeplerden kaynaklanıyor.

Jöle Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi Neden Olur?
Özellikle erkeklerde görülen sorunun en büyük nedeni genetik oluşudur. Annenize babanıza bir bakın saç dökülmesi sorunu yaşıyorlarsa aynı kaderi sizde görebilirsiniz. %95’lik kısmı bu sebeple meydana gelmektedir. Kalan %5’lik kısım ise hastalık, saçkıran, mantar gibi durumdan (geçici) olarak kaynaklanmaktadır.

Genetik Saç Dökülmesinde DHT Hormonu Suçludur.
Evet suçlu jöle ya da biryantin değildir. Genetik yani ailsel saç dökülmesi sorununda tek suçlu DHT hormonudur. Sizin saçınıza sürdüğünüz jöle saç dökülmesine yeterli olmazken, DHT hormonu ise direkt olarak saç köküne zarar veren bir hormondur. Yani hedefi 12’den vurarak en zayıf yerden yakalayarak saç köklerini zayıflatıp dökülmeye neden olmaktadır.

DHT Baskılayıcı Sprey Ya da Tablet Kullanın
Genetik saç dökülmesinin tek sebebi DHT olduğuna göre yapılacak işlem jöle kullanmamak değildir. Zaten kullanmasanız da ne dökülme durur ne de yeni saçlar çıkacaktır. DHT hormonuna savaş açacak ürünleri kullanacağız. Bunun için 3 ana bilimsel madde vardır. Procapil, Finasterid, ve Minoxidil bunlar ürün değil arkadaşlar DHT’ye bağlı saç dökülmesi için geliştirilmiş spreylerde kullanılan ana maddelerdir. Özellikle Procapil içeren spreylerden Hairforte Erkek ve Hairforte Bayan kullanmalısınız. Unutmamanız gereken bu ürünleri sürekli kullanmanız gerekir. DHT hormonu ölmez fakat etkisi kırılır. Ürünleri kullanımı bırakınca hemen saç dökülmesine neden olmaya devam edecektir.

Yorum yapılmamış