Saç ürünleri tanıtımında muhtemelen sizinde dikkatinizi çekmiştir. Reklamlarda sıradan yüzler yerine artık topluma mal olmuş ünlü isimleri kullanıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda çam yağı şeklinde bir ürünle Tanju Çolak, devamında Tümer Metin ve şimdide evlilik programlarının olmazsa olmazı Uğur Aslan ile devam ediyor. Hazırlanan konuşma metninde Aslan kendisininde saç dökülmesi sorunu olduğunu bugüne kadar kullanmadığı ürün kalmadığını belirtiyor. Sonrasında ise reklamını yaptığı Sarımsak Şampuanı markası ile tanıştığını ve saç dökülmesi sorunu kalmadığını belirtiyor.

Natural World Sarımsak Yağı

Sarımsak Şampuanı Saç Dökülmesini Önler mi?
Saç dökülmesi problemi özellikle erkeklerin büyük bir sorunu olup, bunu kazanca dönüştürmek isteyenlerin ise sürekli iştahını kabartmaktadır. Dökülme problemine zerre kadar faydası olmayan ürünlerle insanların parasını ve güvenini kaybettiriyorlar. Uğur Aslan’ın reklamını yaptığı Sarımsak Şampuanı ve Sarımsak Yağı seti Aslan’ın belirttiğinin aksine ne dökülmeyi durdurur, ne de yeni saçlar çıkmasını sağlayabilir. Ürünlerde Taşköprü Sarımsağı şeklinde sunuluyor. Dünyanın en kaliteli sarımsağı da olsa şunu net bir şekilde bilin ki saç dökülmesini durduramaz. Sarımsak Yağı olarak takdim edilen ürün ise kesinlikle bir işe yaramaz. Çünkü insan vücudu buna saç deriside dahil yağların emilimi imkansızdır.

Sarımsak Şampuanı Ne İşe Yarar?
Şampuanlar ikiye ayrılır temizleyici ve medikal olarak temizleyiciler marketten aldığımız ürünler olup, medikal şampuanlar ise daha içerisinde özel maddelerin bulunduğu genelde eczanelerde satılan ürünlerdir. Medikal şampuanların etkili yönü ise kepek, aşırı kepek, seboreik dermatit, mantar gibi sorunlara yöneliktir. Hiç bir medikal şampuan bile saç dökülmesine etki edemez. Sadece içerisinde biotin olan ürünler var olan saçların kalitesini kısmen artırır. Çünkü 2-3 dakika uygulanıp durulanan şampuan durulama esnasında tüm etkinliği o an biter. Bilimsel saç ürünleri ise saça uygulandığı andan itibaren en az 3-4 saat hiç yıkanmaz.

Garlex Şampuan Nedir?
Dikkat ettiyseniz genelde böyle inandırıcı olması için yabancı markalar verilir. Garlex = sarımsak demek olup, kimileri daha inandırıcılık katmak adına direkt olarak sarımsak şampuanı demek yerine böyle uzantılar kullanır.

Sarımsak Saçkıran Tedavisi İçin Etkilidir!
Başlığa dikkat edin sarımsak dedim sarımsak şampuanı ya da yağı değil arkadaşlar, saçkıran problemi olan bireyler sarımsağı sorunlu bölgeye sürerek cildi tahriş ederler. Kan akışını hızlandıran bu uygulama saçkıran problemi olanlarda %30-40 oranında başarı sağlamaktadır. Saçkıran probleminin asıl tedavi yöntemi SADBE maddesi ile yapılır. SADBE bir ürün markası olmayıp, eczanelerde hazırlatabileceğiniz bir tür ilaçtır. Sanırım onun içinde reçete yazdırılması gerekmektedir.

Sarımsak Şampuanı

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?
Madem sarımsak şampuanı saç dökülmesine karşı bir etkisi yok diyorsun, peki saç dökülmesi nasıl önlenir onu açıkla diyenler için hemen özetliyorum. Değerli arkadaşla kadın, erkek ve insanlar arasında dökülmeler sürekli farklıdır. Erkeklerde %95 anne babadan gelen genetik faktör olup, kadınlarda bu oran %50 civarındadır. Geri kalan %50’lik dilim ise hamilelik, guats hastalığı, kansızlık, lohusalık ve menopoz döneminden kaynaklanır. Önemli olan saç dökülmesi tipinizi tanıyıp ona göre önlem almalısınız. Örnek genetik dökülme olan DHT hormonu saç köklerine verdiği zararla dökülmedir. Burada yapılacak olan tedavi şekli saç köklerine zarar veren DHT hormonun engellenmesidir. Bunun en başarılı yoluda Procapil maddesi içeren ürün kullanmaktır. Tabi ki tek bilimsel maddesi Procapil olmayıp, Minoxil ve Finasterid maddeleride Procapil kadar olmasa bile etkilidir.

Sarımsak Şampuanı Ne İşe Yarar? için 2 yorum yapılmış


Arel aslan

Iyi günler hocam “Procapil” maddesi içeren onerebileceginiz ürünler varmı.

admin - Atilla KAYA

Hairforte sprey