Sawpoo ŞampuanSaç dökülmesi problemi nedenleri arasında en sık görülen sorunlardan  biriside, saç kalitesine bağlı olarak dökülmelerdir. Basit bir örnek vermek gerekirse aç kalan insan bir müddet sonra dermanı kalmayıp bitkin düşecek belkide hayatını kaybedecektir. Vücudumuz saç sağlığı içinde biotin adı verilen B7 veye H vitamini üretiyorsa da bazen yeterli olmamaktadır. Bu sebeple saç kalitesinde azalma problemi görülür.

Saç Kalitesi Azalma Sorunu
Kalite kaybı yaşayan saçlar çok güçsüzleşip, saçlarınızı tarama esnasında bile tarakta teller olduğunu görebilirsiniz. Çünkü güçsüz ve dayanıksız olmalarındandır.

Biotin Takviyesi Yapmalısınız
H ve B7 vitamini bildiğiniz gibi biotin (biyotin) olarak bilinir. Saç kalitesi düşmelerinde sizlere ilk önerimiz biotin olacaktır. 2 farklı şekilde kullanabileceğiniz biotin tablet (hap) şeklinde ağızdan alabilir ya da biotin içeren şampuan ile de gerekli ihtiyacı karşılayabilirsiniz.

Sawpoo Şampuan Biotin İçerir
Hair Pharma tarafından üretilmiş olan Sawpoo şampuan diğer çeşitlerden ayıran içeriğindeki biotin ve saw palmetto içermesidir. İki önemli ana madde olan biotin ve saw palmetto ile kalite kaybına bağlı saç dökülmelerini durduran saçta kalite artışı sağlayan bir üründür. Biotin hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız. https://www.sacdokulmesitedavisi.net/biotin

Saw Palmetto DHT Baskılayıcısıdır
Biotin için saç kalitesini artırır dedik ve bir diğer önemli bitkisel ve aynı zamanda bilimsel maddesi ise saw palmetto bitkisidir. Bilim adamları yaptıkları araştırma sonucunda, saw palmettonun genetik saç dökülmesinde önemli etken olan DHT hormonunu baskıladığı ortaya çıkmıştır. Procapil kadar etkili olmasa da önemli derecede etkinliği vardır.

Sawpoo Saç Dökülmesi Etkileri
Ciddi anlamda saç dökülmesi problemi yaşayanlar için tek başına yeterli olmaz. Procapil içeren bir ürün ile Sawpoo Şampuan birlikte kullanılması durumunda etkili sonuç oluşturur.

Biotin İçeren Şampun Sawpoo için 4 yorum yapılmış


Muratcan

Hocam ben 18 yaşında bir erkeğim 2 haftadır sawpoo şampuan kullanıyorum market şanpuanı yerine eczane şampuanı alayım dedim saçlarımda hiç sorun yok sağlıklı ama bu şampuanın içinde procapil diye bir madde varmış bu şampuanı sağlıklı saçları olan biri kullanabilir mi? Sadece dökülmeyemi özel birde saç çizgisine zarar verir mi? Yani bu ürün günlük market şampuanı yerine kullanılabilir mi? Teşekkürler
Dr.Atilla Kaya
kullanabilirsiniz

Songül

Hocam merhaba ben erkek tipi dökülme var ama ne yaptıysam önüne geçemedim prp bile denedim sawpoo şampuan kullanıyorum şuan ama saçımı çok kurutuyor kaşıntı ve pul pul deriye yapışık kepek yaptı Ve diğer şampuanlara güvenemiyorum. Ne kullanmam gerek sprey şampuan Öner’iniz var mı?
Dr. Atilla Kaya
Erkek tipi dökülmeniz varsa size hairforte sprey ve xpecia tablet kullanmanızı öneririm.eğer saçınızda kepeklenme varsa seboderm şampuan kullanabilirsiniz

adem

Merhabalar,
Bende kellik problemi yok saçlarım uzun omuzları kadar. Fakat saçlarım eskisi kadar gür değil…son iki yıldır da eskisine nazaran seyreklesti ama kafamda açılma Felak yok …kellik yok çok şükür…bizim ailede erkelerin saç dökülme proemlemi yok…acaba daha sağlık saçlar için bu şampuanı kullansam uygun mudur..
Teşekkürler

admin - Atilla KAYA

Kullanabilirsiniz. Fakat uzun saç kolay kalır kaybeder, günlük 2-5 mg biotin almanız da saç kalitesini artıracaktır.
Dr. Atilla Kaya