Sarımsakla Saçkıran Tedavisi

Saçkıran Sarımsak TedavisiDaha önceki konularımızda, saçkıran problemini ele aldık ve korunma yöntemlerine dair detaylara yer vermiştik. Sitemizden basit arama yöntemleri ile ulaşılabilirsiniz. Belirtilen konularda hastalığın iki farklı tedavi yöntemi olduğundan bahsetmiştik, ilk etapta en sık uygulanan saçkıran sarımsak tedavisi denenmesi gerektiği, başarılı olunmaması durumunda ise enjektör ile kortizon tedavisi yapılması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu konumuzda ise saçkıran tedavisinde denenmesi gereken ilk uygulama olan sarımsak yöntemini ele alacağız.

Saçlarınız Kendiliğindende Çıkabilir
Saçkıran sebebi net bilinmeyen bir dökülme tarzıdır. Sebebi bilinmediği için tedaviside çok açık değildir. Vakaların % 50’sinde hiçbir tedavi yapılmasa da saçlar kendiliğinden çıkar, bu durum izah edilememiştir. Ama hastalıkta kişi psikolojisinin etkili olduğunu düşündürür. Bu nedenle saçkıran hastalığı herşeyin sonu değil, bir an gelir hiç bir sorun kalmadığını görürsünüz, sizin yapmanız gereken moral seviyenizi yüksek tutmaktır.

Saçkıran Kapsiasin Tedavisi

Bitkisel tedavi dendiğinde ilk akla gelen sarımsaktır, ikinci sıklıkta kullanılan bitkisel ürün kapsiasindir, bu yazıda sarımsak değerlendirilecek kapsiasin ayrı bir konu olarak eklenecektir.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi
Sarımsağın içindeki asit cilde zarar verecek düzeyde yakmadan hafif bir tahriş yapabilir. Oluşan bu tahriş bölgedeki kan damarlarını genişletir bu sebeple saç derinizde kızarmalar meydana gelir telaşlanmayın geçici bir takım reaksiyonlardır. Damarlar genişleyince bölgeye gelen kan miktarı artar, kanlanma arttığı için saç kökünün beslenmesi muhtemel artacaktır. Saç kökü beslenen moleküller dökülen alanlarda yeniden saç olarak çıkacaktır. Direkt sarımsak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda cildi tahriş ederek etkili olan salisilik asit benzeri madde içeren kremler de kullanabilirsiniz.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi Yapılışı

  • Sarımsak dişi enlemesine ortadan kesilir, kesik kısmı dökülme alanı kızarınca ya da hafif can yakmaya başlayana kadar sürülür.
  • Sarımsak tedavisinin geri saç çıkarma başarısı % 70 düzeylerindedir.
  • Bu tür uygulamalardan sonuç alınamadıysa dermatoloji uzmanıyla görüşüp enjeksiyon tedavisi yapılmalıdır.

Evet değerli arkadaşlar saçkıran problemini yenmek için 3 yol var, moral motivasyonumuzu yüksek tutarak beklemek, ikinci aşamada ise hiç bir masraf ettirmeden sarımsak tedavisi uygulamak, bu da sonuç vermezse bir dermatolog tarafından enjektörle kortizon tedavisi olmaktır. Unutmayın saçkıran kalıcı bir hastalık değil tedavisi mümkündür.

Aşağıda yer alan videoda bu alanda uzmanlaşmış bir doktorumuz, yayına bağlanan bir izleyiciye sarımsak saçkıran sarımsak tedavi yöntemi önerdiğini ve bizimde belirttiğimiz gibi üzüntüden uzak kalması gerektiğini göreceksiniz.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi için 43 yorum yapılmış


admin - Atilla KAYA

Sarımsağı ortadan ikiye keserek sürün, sadbe losyonda başlatın. Beraberinde biotin 5 mglık tablette başlayın.
Dr. Atilla Kaya

Hazel

Merhaba hocam 4,5 aylık bebeğim bar emzirmeye bağlı aşırı saç dökülmem var normal olduğunu biliyorum ancak saçımın tepeye yakın kısmında 10 kuruş büyüklüğünde saçkıran oldu size sorum şu doktora gitmeden tahlil yapmadan yorumlarda bahsettiğiniz losyonu kullansam sonuç alır mıyım? Kimisi tahlil şart diyor ama ben hastaneye gitmek istemiyorum bu ortamda o nedenle cevabınız benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim

admin - Atilla KAYA

Sadbe losyon ve biotin tablet kullanabilirsiniz
Dr. Atilla Kaya