Saç Dökülmesi Tedavi

Saç Dökülmesi TedavisiHer zaman şu tekniği aklımızda bulunmalıdır. Sorunun tespiti ve o soruna karşı en ideal çözümü üretmeliyiz. Saç dökülmesi her ne kadar 2 kelime telaafuz edilse de içeriğine girdiğinizde çeşitli yollara ayrıldığını göreceksiniz. Örnek vermek gerekirse, daha önceki konularda erkeklerde saç dökülmesi ve kadınlarda saç dökülmesi şeklinde haberler paylaşmıştık, buradaki amacımız kişilerin dökülme sorunu çok farklılık gösterebildiği, bu nedenle uygulanması gereken saç dökülmesi tedavi yöntemi de kişinin sorununa uygun seçilmesi gerektiğidir.

Saç Dökülmesi Tedavisi İçin İzlenecek Yol
Diğer konularımızdan da yararlanarak öncelikle saçlarınızın gerçekten dökülüp, dökülmediğini tespit etmelisiniz. Saç dökülmesi belirtileri konusunda her yaşanan saç teli kaybının dökülme olmadığından bahsetmiştik, aşağıda linkten belirtiler hakkında bilgi edindikten sonra buradan devam edebilirsiniz.
http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-dokulmesi-belirtileri

Saç Dökülmesi Türünü Tespit Etmelisiniz
Yukarıda verdiğim linkte dikkat edilmesi gereken faktörler ışığında dökülmenin tespiti yapılıp, şayet dökülme tespit edilmesi durumunda, bu dökülmenin türünü tespit etmek gerekmektedir. Bu konuda baz alınacak ilk faktör ise cinsiyettir. Kadınlarda ve erkeklerde görülen dökülme büyük oranda farklılık göstermekle birlikte aşağıda linklerden cinsiyetinizle ilgili saç dökülmesi konusunu inceleyerek bu konuya devam ediniz.

Ailesel Saç Dökülmesi En Büyük Sebeplerdendir
Evet değerli arkadaşlar ülkemizde en büyük saç dökülmesi sorunu olarak erkeklerde %90’ı kadınlarda ise %50’si ailesel yani genetik dökülmelerdir. Bu sebeple ilk olarak genetik saç dökülmesi tedavisine yönelik çözümler sunarak devam edelim.

DHT Hormonu Engellenmelidir
Ailesel saç dökülmesinde en büyük sebep yapılan bilimsel çalışmalarla açıkça ortaya konmuştur ki DHT hormonundan kaynaklıdır. Dilerseniz aşağıda yer alan videoyu izleyerek DHT hormonu hakkında saç ekim uzmanı Atilla KAYA’nın anlatımıyla kısaca bilgi sahibi olalım.

Procapil En Başarılı DHT Engelleyicidir
İlk etapta saç dökülmesini özetlerken ilerleyen konularda bilimsel maddelere gireceğimizden bahsetmiştik, işte onlardan ilki Procapil şimdilik sadece DHT hormonu üzerine olan etkisini göreceğimiz Procapil ayrıca detaylı bilgisi verilecektir. Procapil bir ürün olmayıp ürünlerde kullanılan bilimsel bir maddedir. Görevi ise saç kökünü uyarır, saç dökülmesine sebebiyet veren DHT oluşumunu engeller. Kullandığınız üründe Procapil olması durumunda %92 oranında ailesel saç dökülmesi sorununa çözüm bulursunuz.

Finasterid’de Aynı Şekilde DHT Baskılayıcıdır
DHT hormonunun engellenmesi için bilim adamları tarafından geliştirilen bir diğer madde ise finasterid olarak dünya genelinde en yaygın kullanılmaktadır. Procapil %92 başarı sağlarken Finasterid ise %70 oranında etkili olup, bazen cinsel isteksizliğe neden olduğu tespit edilmiştir. Burada ilk etapta procapil maddesine önem vermeliyiz.

DHT Önlemek Tek Başına Yeterli Değildir
Daha kolay anlaşılması için basit bir örnek vereceğim. Örnek çocuğunuz hasta oldu iştahı kesildi belki zayıfladı, ilk etapta çocuğun hastalığına önlemek adına tedavi edici ilaçları kullanırız, bunun yanı sıra ise kaybettiği kiloları kazanmak içinse ek işlemler yapmaya gerek duyarız. Beslenme ve vitamin takviyesi gibi, saç dökülmesinde ise dökülmeyi önleyici işlemi yaptık sırada ise saçlarımızın daha gür çıkması ve kaliteli olması için yapmamız gerekenleri görelim.

Biotin İle Desteklenmelidir
Bilimsel saç maddelerinden biriside Biotin (B7 Vitaminidir) saç dökülmesini durduran ürünlere ek olarak saçlarımızın daha gür ve kaliteli olması için Biotin kullanacağız. Biotin’de bir ürün değildir. Saç ve tırnak sağlığı açısından önemli bilimsel bir maddedir. Özellikle tablet olarak üretilen biotin çeşitleri 1 mg’den başlayarak 10 mg’ye kadar çıkmaktadır. İdeal olan ise 1-2’dir. Oran arttıkça vücudun çeşitli yerlerinde de kıl çıkarabilir.

Diğer Saç Dökülmesi Tedavileri
Buraya kadar hep genetik yani en büyük sorunu ele aldık, fakat tek neden ailesel değildir. Travmatik ve hastalıklara bağlı saç dökülmeleri vardır. Dilerseniz onların çözümüne yönelik özet bilgiler aktaralım.

Kansızlık ve Gautr Hastalığından Kaynaklı Dökülmeler
Özellikle kadınlarda görülen iki sorun kansızlık ve guatr hastalığı nedeniyle saç dökülmeleri yaşanabilir. Bu iki sorunda hastalığın tedavisine yönelik olarak doktorunuzun vereceği ilaçları düzenli kullanarak geçecektir.

Saçkıran Kaynaklı Dökülmeler
Sebebi tam olarak tespit edilemeyen saçkıran için sitemizde ayrıca bilgilendirme sayfası açılarak detaylı bilgi verilmiştir.

Kanser Hastalarında Saç Dökülmesi Tedavisi
Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin. Verdiklerine ise acil şifalar nasip eylesin. Kanser tedavisi gören vatandaşlarımızın %99’unda saçlar tedavi sürecinde dökülür. Işın tedavisinde kullanılan ilaçlardan kaynaklıdır. Tedavi süreci bitmesi ile saçlar yeniden çıkacaktır.

Saç Dökülmesi İçin Ürün Tavsiyesi
Evet arkadaşlar bu işin tedavisi için gidipte ameliyat olmanız gerekmez. Konuda bahsettiğim Procapil, Finasterid gibi bilimsel maddeleri içeren ürünlerden yararlanarak çözüm bulacaksınız. Hangi ürünleri kullanmayım derseniz, bunun için zamanla tüm saç ilaçlarını artı ve eksilerini sizler için analiz edeceğiz.

Saç Dökülmesi Tedavisi Bilimsel Yöntemler için 1 yorum yapılmış


Serhat

Hocam bir seneyi aşkındır hairforte sprey ve birkaç aydır xpecia tablette kullaniyorum.memnunumda fakat son bir aydir falan alin bölgemde gerileme seyreklesme oldu gözle görülür sekilde.sebebi ne olabilir hocam.sabah aksam kullaniyorum bu arada…
Dr.Atilla Kaya
dönemsel dökülmedir.düzenli kullanamay devam etmelisiniz