Saç Gürleştirmeİnsanların doğası gereği herşeyin iyisini ve kalitelisini isteriz genelde bu böyledir. Peki saçlarınızın kaliteli ve gür olsun istemez misiniz? İstemeyen sanırım yoktur. Peki o halde neden ihmal eder ya da artık son aşama olan dökülme problemi başlayınca önlem aldığımız konusunda sanırım mantıklı açıklama yoktur. Saç gürleştirme bir çok saç sorunuda ortadan kaldıracağını belirterek konuya devam edelim.

Saç Gürleştirme Nedir?
Gürleştirme denildiğinde ilk akla gelen genellikle belirli alandaki sayıyı artırmak olarak algılanır. Bu doğru bir bilgi olmamakla birlikte aslı saçlarımızda kalite kaybetmişlerin kalitesini artırmakta gürleşme gibi algılanır.

Saçta Seyreklik Nedir?
İki farklı nedenle insan saçında seyreklik oluşur.

  1. Doğuştan saçlar seyrektir.
  2. Sonradan dökülme ile saçlar seyrekleşmiştir.

Seyrek Saçlar İçin Gürleştirme

Doğuştan seyreklik varsa bunun sayısal olarak gürleştirilmesi mümkün değildir. Aynı ağızdaki dişlerin sayısı artırılmayacağı gibi kafadaki saç sayısı da artırılamaz bu durumda var olan saçların kalitesini artırarak daha gür bir görünüm elde edilebilir. Bu amaçla yani kalite artışı için 10 mg’lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane alınması yeterli olabilir. Ek olarak keratin içeren tablet kullanılması etkiyi daha da artıracaktır.

Saç Dökülmesine Karşı Saç Gürleştirme
Sonradan saç dökülmesi sonucu olan seyreklikte iki beklenti dökülmenin durdurulması ve tüyleşmiş saçların kalitesinin artırılması şeklinde olmalıdır. Kısa süre önce dökülmüşlerin bir kısmı geri kazanılabilir, ancak uzun süre önce dökülmüşlerde kökler öldüğü için geri saç çıkışı mümkün olmaz. Bu şekilde seyrelme için kullanılacak ürün hem dökülmeyi engellemeli hem kalite artışı sağlamalıdır.

Saç Gürleştirme İçin Ürün Tavsiyeleri
1-Bölgesel ürünler, procapil içeren spreylerden birinin cinsiyete göre % 3 veya % 2 olanı veya minoxidil içeren spreylerden  % 2 veya % 5 olanlardan biri kullanılabilir.

2-Bölgesel ilaçlara ek olarak Xpecia tablet veya benzeri içerisinde dökülmeyi önleyici ve saç kalitesini artırıcı maddeler bulunan ilaçlar kullanılabilir.

Bu tarzda dökülmeyle seyrelme durumunda yukarıdaki ilaçlarla % 95 oranında saçla gürleşme elde edilir ve dökülme durur.

Saç Gürleştirme için 5 yorum yapılmış


Saç Gürleştirme | Webmasteryolcu Blog

[…] Gürleştirme denildiğinde genellikle belirli alandaki sayıyı artırmak olarak algılanır ancak kalite kaybetmişlerin kalitesini artırmak ta gürleşme gibi algılanır.Seyreklik iki türlü olabilir; 1-Doğuştan saçlar seyrektir 2-Sonradan dökülme ile saçlar seyrekleşmiştir. Doğuştan seyreklik varsa bunun sayısal olarak gürleştirilmesi mümkün değildir aynı ağızdaki dişlerin sayısı artırılmayacağı gibi kafadaki saç sayısı da artırılamaz bu durumda var olan saçların kalitesini artırarak daha gür bir görünüm elde edilebilir.Bu amaçla yani kalite artışı için 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane alınması yeterli olabilir,ek olarak keratin içeren tablet kullanılması etkiyi daha da artıracaktır. Sonradan saç dökülmesi sonucu olan seyreklikte iki beklenti dökülmenin durdurulması ve tüyleşmiş saçların kalitesinin artırılması şeklinde olmalıdır.Kısa süre önce dökülmüşlerin bir kısmı geri kazanılabilir ancak uzun süre önce dökülmüşlerde kökler öldüğü için geri saç çıkışı mümkün olmaz.Bu şekilde seyrelme için kullanılacak ürün hem dökülmeyi engellemeli hem kalite artışı sağlamalıdır. Bu amaçla 2 gurup ürün kullanılabilir; 1-Bölgesel ürünler,procapil içeren spreylerden birinin cinsiyete göre % 3 veya % 2 olanı veya minoxidil içeren spreylerden % 2 veya % 5 olanlardan biri kullanılabilir. 2-Bölgesel ilaçlara ek olarak xpecia tablet veya benzeri içerisinde dökülmeyi önleyici ve saç kalitesini artırıcı maddeler bulunan ilaçlar kullanılabilir. Bu tarzda dökülmeyle tseyrelme durumunda yukardaki ilaçlarla % 95 oranında saçla gürleşme elde edilir ve dökülme durur. Saç Gürleştirme Yöntemleri […]

Nezrin

Bal zeytin yagi ve yumurta sarisi miktari sacinizin boyuna gore uygulayınız

?????

Hocam sismanliigin kellikle alakasi varmi?
Dr.Atilla Kaya
haır yok

Hasret

Hocam kardeşimin şaçi dökülmüyor ama baya ince ve derisi gorunuyor bunun icin ne yapabiliriz

admin - Atilla KAYA

Kardeşiniz kaç yaşında,kız mı erkek mi bilinmesi gerekir. Yaşa ve cinsiyete göre dökülme nedenleri farklılık gösterir, tedavisi de farklıdır.
Dr. Atilla Kaya