Özellikle erkeklerin en çok önem verdiği saç sağlığı bazen gecikmeli önlem alınması nedeniyle istenmeyen sonuçlara varmaktadır. Aslında bilgi sahibi olup önlem aldığınızda önleme konusunda başarı sağlayacak iken ya da yeni dökülmelerin başlaması ile önlem almak ve dökülmeleri durdurmak varken maalesef bazen nerdeyse tam kellik durumuna kadar önlem almıyoruz. Ne zaman ki şakaklar ve üst kısım iyice seyrelip açılmaya başlıyor. İşte o zaman saç dökülmesi sorunu için araştırmalara giriyoruz.

Saç dökülmesini önlemek için geç kalmayın
Erkeklerde görülen dökülmelerin %95’lik kısmı DHT hormonu kaynaklı oluşmaktadır. DHT hormonu saç köküne nüfus ederek köklerin zarar görmesi ve yeniden saç üretmesini engellemektedir. Farklı bir tabirle açıklamak gerekirse toprağa soğan diktiniz göğer denilen küçük soğanları toprağa ektiniz. Bitti ve yeşil soğanlar olmaya başladı. Sizde arada koparıp yiyorsunuz. Bir gün bu soğanlar kurumaya başladı. Nedeni o ektiğiniz soğanın kökünü toprak altındaki hayvanların yemesi ona zarar vermesidir. Zarar gören o köklere ilaçta, vitaminde verseniz faydası olmaz. Saçlarda öyle DHT hormonu saç köklerini tamamen öldürmüşse hiç bir saç ilacı, spreyi vs artık sizin için çözüm değildir.

Saç kökü tamamen ölenlerde ilaç ve sprey kullanımı
İnternetin yaygınlaşması ile ilk başvurduğumuz nokta internet kaynaklarıdır. Fakat en kolay kandırma ve dolandırma yöntemlerinin gerçekleştiği bu sanal ortamlar sizi de asılsız vaatlerle kandırabilir. Denetimi yok denecek kadar zayıf olan web sitelerinde gördüğünüz uçuk vaatler sizi heyecanlandırsa da gerçekle yüzleşmek uzun sürmeyecektir. Saç çıkarıcı olarak satılan ilaçlar saç kökünün tamamen ölmesi halinde bir işe yaramazlar. Sektörü takip edenler mutlaka bilecektir. Bir zamanlar Tanju Çolak’ın tanıtımını yaptığı çam yağı artık piyasada yok! Çünkü ürün bir kaç ayda bir işe yaramadığı anlaşılınca piyasadan çekilir. Fakat o bir kaç ayda üretici ve satıcılar milyonları ceplerine indirmiş olurlar. Sonrası mı? Yine aynı olup bu sefer farklı bir isimle karşınıza çıkarlar.

Bazen tek seçenek saç nakli olabilir.
Saç kökünüz ölmüş kel kalmışsanız önünüzde iki seçenek vardır. Ya kaderinize razı olup, bu şekilde kalan hayatınızı sürdürecek ya da saç nakli yaptıracaksınız. Gerçi ortalıkta saç ekimi olarak tabir edilse de doğrusu saç nakli olarak bilinmektedir. Çünkü ekilen saç telleri kişinin kendi vücudundan alınmaktadır.

Saç nakli (Saç Ekimi) nasıl yapılır?
Öncelikle ekim yapılacak olan kıllar kişinin ense, sakal ya da vücut kıllarından alınarak yapılır. Alanında uzman ve tecrübeli insanların yapması gereken bir iş olup, sizin istediğiniz adedince ekilir. Greft yani kıl kökü sayısı ile ücretlendirilmekte olup hekim tecrübesine göre 1 greft 1 ile 5 TL arasında değişen fiyatlar bulunmaktadır.

Saç dökülmesi

Saç nakli yaptıracakların kesinlikle acele etmeden bol bol araştırmaları ve özellikle nakil yaptıran insanların yorumlarını okumaları gerekmektedir. Çünkü 3-4 bin TL gibi bir masraf olup bazen geri dönüş olmayabilir.

 

Yorum yapılmamış