Dış görünümde önem verdiğimiz unsurlardan biri hiç şüphesiz saçlarımızdır. Peki onlara yeteri kadar önem verip, problemlere karşı önlem alıyor muyuz? Sorunun cevabı maalesef ” Hayır” olacaktır. Ne zaman ki dökülme, ya da diğer sorunlarla karşılaşıp, panik ile önümüze gelen işe yarayan, yaramayan herşeyi kullanıyoruz. Hekimler arasında erken teşhis çok önemli bir kuraldır. Aynı durum saç sağlığı içinde geçerli olup, saçınızda olan problem ya da problemleri erken süreçte tespit ettiğinizde saç dökülmeside dahil olmak üzere önlenebilir. O nedenle saç sağlığımızın durumunu belirli periyotlarda öğrenmeliyiz. Bu nasıl olacak diyenler için oldukça basit ve ücretsiz bir şekilde saç analizi yaptırabilirsiniz. Sadece 5 dakikanızı ayırarak saç analizi yapan eczanelerden birine gelmeniz yeterlidir. Aşağıda ücretsiz saç analizi yapan eczane listesi yer almaktadır. Sürekli yenilenen liste kısa bir süre içinde Türkiye genelinde yaygınlaşacaktır.

Hair Pharma Saç Analizi Hizmeti
Türkiye’nin haklı gruru Hair Pharma hizmetlerine yeni birisini ekleyerek şimdi Türkiye’de şimdilik Akdeniz Bölgesi’nde Hatay ilimizde ve Marmara Bölgesi’nde İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında Saç Analizi hizmeti vermektedir. Her gün farklı eczanelerde ücretsiz gerçekleşen bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmak için aşağıda yer alan butona tıklayınız. Açılan sayfada gün gün eczane listesini göreceksiniz.

Hair Pharma

Saç Analizi Neden Gereklidir?
Genetik bir sorun olan dökülme genelde adım adım ortaya çıkmaktadır. Özellikle genetik bir sorun olup, anne baba gibi birinci derece yakınlarında saç dökülmesi olanlar mutlaka saç analizi yaptırarak geç kalmadan dökülmeye karşı önlem almaktadır. Çünkü dökülmelerin %95’lik bir oranı genetik olup, DHT hormonundan kaynaklanmaktadır. Yapılan analiz sonucu dökülme riski tespit edilirse, DHT hormonunu baskılayıcı ilaç ve spreyler ile dökülmeyi baştan önlemiş olursunuz.

Saç Kalitesi Sorunlarını Görürsünüz
Dökülme sadece genetik olmayıp, aynı zamanda kişiye özel sorunlarla da ortaya çıkar. Burada daha çok saçlarımızda ortaya çıkan kalite kaybı önemli rol oynamaktadır. Saçlarda incelme, saç tellerinde kalite kaybı vs gibi sorunları saç analizi ile kolayca fark eder. Biotin gibi saç kalitesini artırmaya yönelik ilaçlarla yine sorunları kolayca önlersiniz.

Saç Dökülmesi Tipi Belirlenebilir
Özellikle genç ve orta yaşlarda ortaya çıkan dökülme insanlarda büyük bir panik yaşamasına neden olmaktadır. Konu hakkında yeterli bilgi ve deneyim olmaması nedeniyle bir çok hatalı davranışı sergileyebilmektedir. Saç dökülmesini önlediği iddia edilen şampuan, bitkisel ürünler gibi kesinlikle faydası olmayacak ürünlere sarılmaktadır. Oysa ki dökülme türleri için farklı bilimsel maddeler geliştirilmiş olup, öncelikle dökülme tipini belirlemeniz gerekir. Bunun içinde saç analizi ile saçkıran, erkek tipi, ya da geçici dökülme tespit edilir. Erkeklerin %95’inde görülen DHT bazlı dökülme kadınların %50’lik bir kısmında görülmektedir. Kadınlarda görülen bu dökülmeye erkek tipi dökülme denmekte olup, erkeklerle aynı ilaçları kullanmalıdır. Bu alanda başarısı kanıtlanmış olan Procapil maddesi içeren saç ilaçları önceliğiniz olmalıdır.

Saç Analizi Nasıl Yapılıyor
Öncelikle alanında uzman insanların yaptığı bu uygulama için teknoljinin nimetlerinden yararlanılmaktadır. Trikoskopi Cihazı kullanılan saç analizi için yüksek görüntüleme imkanı sağlamaktadır. Saç kökü ve saçlı deriyi yüzlerce defa zoom özelliği ile kolayca anlayabilmektedir. Dermatologların özellikle önerisi olan saç analizi ile ömür boyu saçlarınız sizinle kalır.

Saç Analizi Yapan Eczaneler için 128 yorum yapılmış


Sezen A.

Merhaba hocam 23 yasındayım,kapalıyım. Sac tellerim kalın, hem normalden kat kat yavas uzuyor hemde dökülme oluyor. Bazen sac derımde kuruyup dökülebiliyor.

Uzman

Saç derisinde kabuklanma kaşıntı veya yağlanma var mı?

Fatma özer

Merhaba 30 yaşındayım ve saçlarımda kaşıntı aşırı dökülme var ve çok kuru nasıl bir yol izlemeliyim

admin - Atilla KAYA

Dermatologa görünmesini öneririm.
Öp. Dr. Atilla Kaya

Metin

Merhaba hocam dusdan sonra sacimda kepeklenme ile deride kabuklanma oluyor dokulmede oluyor kuru bir cilde sahibim ne onerirsiniz tesekkurler

admin - Atilla KAYA

Egzama düşündürüyor, dermatologa görünmelisin.
Dr. Atilla Kaya

Mücahit duygulu

Hocam merhaba !
24 yaşındayım 9 yıldır saçlarım dökülüyor seyreklik var ama dikkatli bakmayinca yada ispatlayinca belli olmuyor bir sürü şampuanı ve saç kremlerini kullnadim tabi uzun bir ara birini kullanıp daha sonra diğerine geçtim.
Benim saçlarım çok kuru kuruluktan kaynaklı kaşıntı da var dokul ne de var saçlarımı bakım kremlerini suedigim zamanlar çok soluk duruyor kan degerlerimde birnsey yok demir eksikliği var ama çok riskli bir eksiklik değil sizce ne kullanabilirim bu durumda

admin - Atilla KAYA

Merhaba,
günde iki tablet Xpecia kullanmanızı öneririm
Dr.Atilla Kaya