Ketokozanol Nedir?

Öncelikle bir hatırlatmayı yaparak konuya devam etmek istiyorum. Ketokozaol bir ürün ya da şampuan markası olmayıp bilimsel madde olduğunu bilmelisiniz. En etkili özelliği mantar öldürücü oluşuyla bir çok sağlık problemi için etkili olabilmektedir. Etki ettiği alanlardan biride ciddi saç sorunları arasında milyonlarca insanı etkileyen kepek ve aşırı kepek sorunudur. Kepek problemine karşı geliştirilmiş olan şampuanlar genelde ketokozanol içermektedir. Çünkü ketokozanol mantar öldürücü olup, kepek oluşumuna mantar neden olmaktadır. Aşağıda sizler için güvenli ve bilimsel anlamda testleri yapılmış olan ve ana maddesi ketokozanol olan şampuanları tanıyacağız. Türkiye’de bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatlarıda oldukça makuldur. Lakin çok küçük olmaları nedeniyle 8-10 kullanım yetiremeyenleriniz olacaktır.

Ketoral Şampuan
İçeriğinde temizleyici maddeler yanı sıra ana maddesi %2 oranında ketokozanol içermektedir. Bilim ilaç tarafından tescillenen marka medikal ürünleri arasında yer almakta olup yalnızca eczanelerden alabilirsiniz. Kepek ve seboreik dermatit yani aşırı kepek ve egzama gibi sorunlarda etkili olduğu görülmektedir.

Nizoral Şampuan
Ketokozanol maddesi içeren bir diğer ürün ise Nizoral Şampuan yine %2 oranında Ketokozanol içermekte ve kepek ile mücadele etmektedir. Janssen Pharmaceutica firmasına ait bir ürün olup üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Yine ketoral şampuan gibi yalnızca eczane raflarında bulunmakta bu tür ürünler marketlerde satılmazlar.

Konazol Şampuan
Kiraz kokusuna benzer bir aroması bulunan Konazol şampuan yine %2 ketokozanol içermektedir. Fiyatı 5-6 TL aralığında olan bu ürüne sahip olmak için yine size en yakın eczaneden temin edebilirsiniz.

Ketokozanol
Ketokozanol İçeren Şampuanlar Nasıl Kullanılmalı?
Şampaun genelde temizleyici maddeler için bir sıvıdır. Fakat özellikli şampuanlar ise ketokozanolda olduğu gibi bazı antibiyotikler içerir. Ketokozanol mantar öldürücü bir madde olup özellikle saçta kepeklenmeye neden olan mantarı öldürerek kepeği önleyecektir. Fakat kullanımı haftada yada 10 günde bir olmalıdır. Aksi halde saç derinize zarar verebilmektedir. 10-15 Günde bir bu tür ürünleri kullanıp diğer zamanlarda normal bir şampuan kullanın. Unutmayın şampuanlar kepek vs yapmaz kepek olmasın neden olan faktör saç derisindeki mantardır.

Yorum yapılmamış