Dermotto LosyonÖnceki konularımızda saçta kepek problemini ele alırken 2 farklı gruba ayrıldığından bahsetmiştik. Normal kepek ve aşırı kepek şeklinde normal kepek basit şekilde kepek önleyici ve özellikle içeriğinde ketokozanol bilimsel maddesi içeren şampuanlarla çözüm bulabileceğinizden bahsetmiştik. Aşırı kepek ise ketokozanol maddesinden öte TTO bilimsel maddesi içeren şampuan ve losyonlarla çözümü mümkün olduğunu söyledik. Tıp dilinde seboreik dermatit adı verilen aşırı kepek için önerebileceğimiz ürünlerden birisi Hair Pharma firması tarafından üretilmiş olan Dermo TTO Losyon’dur. Dilerseniz Dermo TTO Losyon’u biraz tanıyalım.

 

Dermo TTO Losyon Seboreik Tedavisinde

Seboreik dermatit tedavisinde yüksek başarı sağlayan Dermo TTO Losyon etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bitkisel özlerden oluşturulmuş bir ilaçtır. Yaygın bir şekilde kullanılan kortizonlu ürünlerin saçlı deri ve saç köküne verdiği zararlardan arındırılmıştır. İçeriğindeki TTO (tea tree oil- Melaleuca alternifolia ) % 5 konsantrasyonda mantar, bakteri ve virüsleri etkin bir şekilde yok ettiği yönünde yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Bir diğer aktif madde ise meyan kökü özütüdür; meyan kökü özütü fitosteroller açısından çok zengindir ve kortizon gibi etki eder. Kortizon gibi etki ederken kortizonun yan etkilerine sebep olmaz. Dolgu maddesi olarak kullanılan gliserin ciltte nemlenme ve kepeği minimize etmeye yarar.

Seboreik Dermatit’e karşı kullanımı

Seboreik dermaitit tedavisinde ilk dozda rahatlama sağlayan Dermo TTO Saç Losyonu kullanım açısından da alternatiflerinden iyidir. Günde 2 defa değil haftada 2-3 defa kullanmak yeterlidir.

İçeriğindeki aktif maddeler

% 5 TTO (tea tree oil-çay ağacı yağı); antimikotik, antibakteriel, antiviral

% 1 meyan kökü özütü (Glycyrrhiza glabra); ödem giderici, antienflamatuar, antiallerjik

% 10 gliserin; yoğun nemlendirme etkisi

% 15 butilen glicol; ürünlerin solüsyonda dengeli dağılmasını sağlar ve emilimi arttırır.

İçerikte tek sorun % 5 oranında eklenen TTO’nun rahatsız edici kokusudur. Ancak etkinlik dozu bu olduğu için kokuya rağmen bu oran korunmuştur. Kokunun rahatsızlığını engellemek için kutu içinde yeterli sayıda saç bonesi sunulmaktadır.

Ürün güvenilirliği ve dermatolojik testler;

Dermatolojik testleri güvenilir laboratuarlarca yapılmıştır. Hair Pharma saç ve saçlı deri hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur. Saç dökülmesi ve saçlı deri sorunlarının çözümü için bilimsel ve bitkisel ürünler üretmektedir. Dermo TTO bu birikimle ortaya çıkmış bir emülsiyondur (yağ ve su karışımı).

Dermo TTO etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve tüm dünyada yüzlerce bilimsel araştırmaya ve deneysel çalışmaya konu olan TTO (tea tree oil-çay ağacı yağı) ve meyan kökü extractının optimum etkinlik sağlayacak konsantrasyonlarıyla karışımıdır.

Gerek TTO gerekse meyan kök özütü saçlı deri sorunları yanı sıra diğer cilt sorunlarında da kullanılan bitkisel ürünlerdir. Dermo TTO daha çok saçlı deri için önerilmektedir. Ancak benzer cilt sorunları içinde kullanılabilir.

Dermo TTO yan etkileri;

Belirlenmiş bir yan etkisi yoktur, yoğun tea tree oil sebebiyle seyrek olarak kafa derisinde tahriş görülebilmektedir. Diğer taraftan TTO’nun verdiği koku rahatsız edici olabilmektedir. Uygulama sırasında kafadaki kaşıntıda artış görülebilir. Bu önemli bir sorun teşkil etmeyeceğinizden uygulamaya devam etmelisiniz.

Türkiye’de saboreik dermatit tedavisi için üretilen ilaçlardan sadece Dermo TTO Saç Losyon’u ilaçla birlikte bone vermektedir. Saç bonesi ilacın daha etkili olmasını sağlamakta ve kirliliği engellemektedir.

 

 

Aşırı Kepek İçin Dermotto Losyon için 51 yorum yapılmış


admin - Atilla KAYA

Climbazol içeren seboderm şampuan ve dermotto losyon kullanabilirsiniz. Yaşınızı ve dökülme tipini de yazarsanız size başka ürünler önerebilirim.
Dr. Atilla Kaya

Emre

Bazıları seboreik dermatit için turşu yenmemesini söylüyor. Kimi ise turşu probiyotik kaynağıdır ve sd ile mücadele eder. Yemeli miyiz doktor bey?

admin - Atilla KAYA

Turşu-salamura, acı ve baharatlı yiyecekler egzamayı şiddetlendirebilir. Takip etmelisiniz, sizde herhangi bir etkisi var mı?
Dr. Atilla Kaya

Arzu

Benim saçımda fazla yok ama kepek dökülme var vekasımda devamlı kepek var ve kaşım döküldü. Vücudumda kasınıyor ne önerirsiniz yasım 43

admin - Atilla KAYA

Genel şikayetleriniz için dermatologa görünmelisiniz. Saç dökülmesi için Xpecia kullanabilirsiniz.
Dr. Atilla Kaya

Hatice

Benim saç diplerim kaşınıyor vehafif yanma hissi oluyor ve çook fazla dökülme var.Dr m furo verdi kullandım fakat tekrar kaşıntı var delirtecek beni. Bir iki yerde de egzama var dedi.bionnex serum ve ketorazol aldırdı 20 gündür kullanıyorum kocam ama hiçbir degişme yok başımda ne yapmalıyım sizce hocam.

admin - Atilla KAYA

Merhaba,
Dermotto losyon ve seboderm şampuan
Xpecia tablet ve Biotin 5mg tablet de kullanırsanız saç ve saçlı derideki iyileşmeyi hızlandırırsınız.
Dr.Atilla Kaya

Batuhan

Merhabalar hocam 2/3yıldan beri yağlı egzama hastasıyım kepeklenme ve yaglanma var m—furo losyon la sedolin şampuan kullanıyordum dökülme azdı bitince basladı gunluk 3—5—7—10 tel değişiyor anlım acıldı bıraz yasım da 19 ne önerirsiniz.

Batuhan

Merhabalar hocam yüzümde kasım da sacım da yaglanma var ve dökülme var 2/3yıldan beri böyle ne önerirsiniz yasım 19

admin - Atilla KAYA

Merhaba,
seboreik dermatit için Dermotto losyon ve Seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.
saçlı derinin iyilemesini hızlandırmak için biotin tablet 5mg ve saç dökülmesini önlemek ve kalitesini artırmak için günde iki tablet xpecia kullanmanızı öneririm.
Dr.Atilla Kaya

admin - Atilla KAYA

Merhaba
yağlanmanın olduğu tüm alanlarda seboreik dermatit için Dermotto losyon ve Seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.
saçlı derinin iyilemesini hızlandırmak için biotin tablet 5mg ve saç dökülmesini önlemek ve kalitesini artırmak için günde iki tablet xpecia kullanmanızı öneririm.
Dr.Atilla Kaya