Dış görünümde önem verdiğimiz unsurlardan biri hiç şüphesiz saçlarımızdır. Peki onlara yeteri kadar önem verip, problemlere karşı önlem alıyor muyuz? Sorunun cevabı maalesef ” Hayır” olacaktır. Ne zaman ki dökülme, ya da diğer sorunlarla karşılaşıp, panik ile önümüze gelen işe yarayan, yaramayan herşeyi kullanıyoruz. Hekimler arasında erken teşhis çok önemli bir kuraldır. Aynı durum saç sağlığı içinde geçerli olup, saçınızda olan problem ya da problemleri erken süreçte tespit ettiğinizde saç dökülmeside dahil olmak üzere önlenebilir. O nedenle saç sağlığımızın durumunu belirli periyotlarda öğrenmeliyiz. Bu nasıl olacak diyenler için oldukça basit ve ücretsiz bir şekilde saç analizi yaptırabilirsiniz. Sadece 5 dakikanızı ayırarak saç analizi yapan eczanelerden birine gelmeniz yeterlidir. Aşağıda ücretsiz saç analizi yapan eczane listesi yer almaktadır. Sürekli yenilenen liste kısa bir süre içinde Türkiye genelinde yaygınlaşacaktır.

Hair Pharma Saç Analizi Hizmeti
Türkiye’nin haklı gruru Hair Pharma hizmetlerine yeni birisini ekleyerek şimdi Türkiye’de şimdilik Akdeniz Bölgesi’nde Hatay ilimizde ve Marmara Bölgesi’nde İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında Saç Analizi hizmeti vermektedir. Her gün farklı eczanelerde ücretsiz gerçekleşen bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmak için aşağıda yer alan butona tıklayınız. Açılan sayfada gün gün eczane listesini göreceksiniz.

Hair Pharma

Saç Analizi Neden Gereklidir?
Genetik bir sorun olan dökülme genelde adım adım ortaya çıkmaktadır. Özellikle genetik bir sorun olup, anne baba gibi birinci derece yakınlarında saç dökülmesi olanlar mutlaka saç analizi yaptırarak geç kalmadan dökülmeye karşı önlem almaktadır. Çünkü dökülmelerin %95’lik bir oranı genetik olup, DHT hormonundan kaynaklanmaktadır. Yapılan analiz sonucu dökülme riski tespit edilirse, DHT hormonunu baskılayıcı ilaç ve spreyler ile dökülmeyi baştan önlemiş olursunuz.

Saç Kalitesi Sorunlarını Görürsünüz
Dökülme sadece genetik olmayıp, aynı zamanda kişiye özel sorunlarla da ortaya çıkar. Burada daha çok saçlarımızda ortaya çıkan kalite kaybı önemli rol oynamaktadır. Saçlarda incelme, saç tellerinde kalite kaybı vs gibi sorunları saç analizi ile kolayca fark eder. Biotin gibi saç kalitesini artırmaya yönelik ilaçlarla yine sorunları kolayca önlersiniz.

Saç Dökülmesi Tipi Belirlenebilir
Özellikle genç ve orta yaşlarda ortaya çıkan dökülme insanlarda büyük bir panik yaşamasına neden olmaktadır. Konu hakkında yeterli bilgi ve deneyim olmaması nedeniyle bir çok hatalı davranışı sergileyebilmektedir. Saç dökülmesini önlediği iddia edilen şampuan, bitkisel ürünler gibi kesinlikle faydası olmayacak ürünlere sarılmaktadır. Oysa ki dökülme türleri için farklı bilimsel maddeler geliştirilmiş olup, öncelikle dökülme tipini belirlemeniz gerekir. Bunun içinde saç analizi ile saçkıran, erkek tipi, ya da geçici dökülme tespit edilir. Erkeklerin %95’inde görülen DHT bazlı dökülme kadınların %50’lik bir kısmında görülmektedir. Kadınlarda görülen bu dökülmeye erkek tipi dökülme denmekte olup, erkeklerle aynı ilaçları kullanmalıdır. Bu alanda başarısı kanıtlanmış olan Procapil maddesi içeren saç ilaçları önceliğiniz olmalıdır.

Saç Analizi Nasıl Yapılıyor
Öncelikle alanında uzman insanların yaptığı bu uygulama için teknoljinin nimetlerinden yararlanılmaktadır. Trikoskopi Cihazı kullanılan saç analizi için yüksek görüntüleme imkanı sağlamaktadır. Saç kökü ve saçlı deriyi yüzlerce defa zoom özelliği ile kolayca anlayabilmektedir. Dermatologların özellikle önerisi olan saç analizi ile ömür boyu saçlarınız sizinle kalır.

Saç Analizi Yapan Eczaneler için 104 yorum yapılmış


Hüseyin

Meraba hocam 24 yaşındayım saç tellerim cok ince ve zayıf saçımda aşırı derecede kırılma ve dökülme başladı yan taraf ve önler açılmaya basladı diger bölgeler de seyreklesmeye basladı birde başımda sivilce tarzı bir kac bisey cıkmaya basladı önerdiginiz bi ürün varmı napmam gerekiyo

admin - Atilla KAYA

Söylediğiniz bulgular genetik tip dökülme bulgusu. Genetik tip dökülme de tedavi kronik bir hastalık tedavisi gibidir. Düzenli ürün kullanmak gerekir. Erkek tipi genetik dökülme de Xpecia tablet ve hairfoete sprey kullanmanız öneririm. Her ikiside içeriği muaxilleri ile kıyaslandığında en zengin ürünlerdir. Tek ürünle saçınızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.
Dr. Atilla Kaya

Miyasenur emre

Merhaba hocam son 6 aydırlı saclarim dökülüyor bu aralar saç derim pul pul dökülmeye başladı üstelik kaşınıyor baş ağrısıda yapıyor 4 kere cildiye ye gittim sonuç alamadım ne yapmalıyım

admin - Atilla KAYA

Derinizin pul pul dökülmesi,egzama yada sedef nedeniyle olabilir. Eğer egzama nedeni ile dökülüyorsa önce egzamayı tedavi etmek gerekir. Bunun için Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Şikayetinizin şiddetine göre haftada 2-4 kez uygulayıp, bone takıp saçlı deride 3-4 saat bekletip sebodermle yıkayın. Iyileşmesi hızlandırmak için de biotin tablet 5mg, saç dökülmesini önlemek,kaliteyi artırmak içinde xpecia tablet kullanabilirsiniz.
Dr.Atilla Kaya