Hair Pharma

Saçta KepeklenmeKepek Nedir?
İnsan vücudunu kaplayan tüm deri (cilt) sürekli yenilenir. Örnek vermek gerekirse yazın sıcaktan yanan kollarımızın üst tabakası soyulabilmektedir. 7 kattan oluşan cilt yapısı en üstteki ölü katman (stratum korneum) dökülür. Çünkü yeterince eskimiş olup, en alttan gelen yeni hücreler ile değişir. Ölü cilt tabakası açık veya elbiseyle kapalı alanlarda fark edilmeden vücuttan uzaklaşır ancak saçlı deride küçük pulcuklar halinde görünür, işte bu döküntüler kepek olarak adlandırılır.

Saçta Kepek En Yaygın Saç Sorunlarındandır
Kepek saçlı derinin en sık rastlanan sorunlarındandır. Kepeklenme daha çok  kıllı alanlarda olur ve fark edilir. Çünkü kıllı alandan uzaklaşması daha zordur.Cildin yenilenme hızının arttığı dönemlerde kepeklenmede artış gözlemlenir. Normalde hafif düzeyde kepek herkeste olur.Ancak bazen kişinin sosyal yaşamını bozacak kadar yoğun kepeklenme de olabilir.

Saçta Yağlanma ve Kepek İlişkisi
Bir önceki konumuzda saçta yağlanma sorununu ele alırken, yağlı saç problemi yaşayan bireylerde, yağ salgılarının normalden fazla olduğunu belirtmiştik. Saçta kepek problemi herkeste olup, bazı bireylerde ise normalin üstündedir. Bunun sebebi ise saçta yağlanma sorununa neden olan aşırı yağ salgısı (sebum) üretimidir. Kepek ve aşırı kepek sorunu olan kişilerde ise yetersiz yağ salgısı nedeniyle normalin üzerinde saçta kepeklenme olur.

Sabun ve Şampuan Kepek Yapar mı?

Şampuan Kepek
Yukarda saçta kepeklenme konusunu özetle ele aldık ve neden nasıl kaynaklandığını öğrendik, bir çok insanımız bu sorunun sabun ve şampuan kullanımı ile alakalı olduğunu sanır. İşte sabun kullanma kepek yapar, şu şampuanda bende kepek yapıyor vs halk arasında tasvir edilen bilgiler tamamen yanlıştır.

Kuru Saçlarda Kepek Daha Sık Görülür
Bir üst satırda yetersiz yağ salgısının saçta kepeklenmeye neden olduğunu vurguladık, biliyorsunuz yağlı saçlar sanki yeni yıkanmış kadar nemli olurlar, yetersiz yağ salgısı olan kişilerde ise saç kuru olmaktadır. Saçlarda kuruluk kepek ve kırılarak saç dökülmesi sorununa neden olur.

Aşırı Kepek Neden Olur?

Aşırı Kepek
Cildin değişimi ve son kat tabakanın pul pul dökülmesi olduğunu, ve tüm vücutta olduğunu saç ve sakal bölgesinde belirgin olmasının nedeni ise kepek kıllı bölgelerde kolayca ayrılamadığını bilmelisiniz. Çünkü sadece saçlarda değil vücudumuzun her yerinde kepek oluşumu mevcuttur. Peki anlık gelişen aşırı kepek içinse saç uzmanı Op. Dr. Atilla Kaya’nın bilgisini aktaralım.

Saçta Mantar ve Kepeklenme İlişkisi
Aşırı kepek durumunda ciltte değişim süreci çok hızlanmıştır. Ölü hücre atılımı hızlandığından, bu hücreler kümeler oluşturarak dökülmeler  gözle görülebilir. Aşırı kepeklenmede sıkça deri altında yerleşen malassezia furfur adlı mantar tespit edilir. Bu tarz mantarlarda mantarın tedavi edilmesi gerekir. Saçta mantar tedavi edilmezse şampuanlarla kepek kısmen azalsa da kısa sürede yeniden rahatsız edici düzeylere gelir.

Saçlarda Mantar Nasıl Önlenir
Yoğun mantar şampuanlarla değil uygun solusyonlarla tedavi edilmelidir.Tedavi mantar ilacı içeren solusyonlarla yapılabileceği gibi daha az yan etkiye sebep olan TTO (Tea Tree Oil-çay ağacı yağı) içeren solusyonlarla da yapılabilir. Hafif düzeydeki kepek sıradan şampuanlardan kepeğe etkili olanlarla tedavi edilebilir ancak aşırı kepeklenme tedavisinde ve tekrarının engellenmesinde climbazol gibi daha etkili ürünler içeren şampuanlar kullanılmalıdır.

Seboreik Dermatit (Aşırı Kepek)
Saçta Kepeklenme yanı sıra yağlanma, kızarıklık, kaşıntı, ıslaklık hissi varsa bu durumda seboreik dermatit problemi yani aşırı kepek sorunu ortaya çıkmaktadır.  Seboreik dermatit tedavisi için ya kortizonlu solusyonlar kullanımalı, kortizonun yan etkilerinden korunmak için bitkisel kortizon ve TTO içeren dermotto losyon kullanılmalıdır.Hastalığın tekrarını engellemek için climbazol içeren şampuan kullanılmalıdır.

Saçta Kepek Tedavisi
Öncelikle kepek bir hastalık değildir, kepek sorunu olanlar endişelenmeyin vücudun doğal olaylarından birisidir. Öyleki basit kepek önleyici şampuanlar ile sorunu çözebiliyoruz. Fakat dikkat etmeniz gereken kepek yoğunluğunuzdur. Basit düzey kepekler ve aşırı düzey sorunlar için pzink pyrition ve climbazol gibi bilimsel maddeler gerektiğidir.

Climbazol İçeren Şampuan Kullanın
Basit düzeyde kepek probleminde kullanabileceğimiz bilimsel madde climbazol’dur. Climbazol bir ürün yada marka olmamakla birlikte kepeğe karşı geliştirilmiş bilimsel bir maddedir ve bir çok şampuanda vardır. Kullandığınız kepek önleyici şampuanlarda mutlaka climbazol içerip içermediğine bakmalısınız.

Seboderm Şampaun

System4 Hegor

Oliprox Relieve

Climbazol İçeren Şampuan Çeşitleri
Madem konuya girdik sizlere dünya genelinde en çok kullanılan 2 kepek önleyici şampuandan bahsedeyim.

Yukardaki ürünlerden hangisi kullanmak isterseniz alabilirsiniz. İlk yıkamadan itibaren kepek sorununu çözer sürekli sorundan uzak kalmak için haftada iki defa kullanabileceğiniz gibi her gün de kullanabilirsiniz,bu gurup şampuanlar günlük kullanıma uygun olarak üretilmiştir.

   Paylaş

Saçta Kepeklenme Nasıl Önlenir? için 56 yorum yapılmış


vermiyorum

Bu önerdiğin şampuanlarla kepek sorunu kesinlikle ortadan kalkarmı ?

derya

ben alamam çünkü kepek yok dümdüz saçım

Anonim

lütfen bana yardimci olun 13 yildir saçim asiri kepeklenme kapuk baglama oluyor beni mahfetti ne yapmaliyim lütfen yardim edin bana beni bu dertten kurtarirsaniz çoja dua ederim
Op.Dr.Atilla KAYA
bu kadar yoğun varsa tedaviyi ciddiye almalısınız haftada 2-3 gün dermotto losyon ve günlük climbazol içeren şampuanlardan birini kullanmalısınız

mehmet cakir

Saclarimda kepek var bu nedenle saclarim dokuluyor

said

derya saçında kepek yoksa burada ne işin var?

leyla

saçımda kepek var geçirmek içinn evde doğal yöntemlerle ne yapabilirim? nolur acıl =(
Op.Dr.Atilla KAYA
mantardan kaynaklaıyor olabilir ,siz yine şampuanla düzeltmeye çalışın climbazol içeren şampuan kullnın

Hattori Hanzo

Hakikaten Derya ne salaksın ya.

mehmet

saçımdaa kepek warr ve kaşınıyor ve saçlarımıı döküldügündee köktee kepeklee beraberr dökülüyor buu kepek yüzündenmiii ve eczacı bana ZETİON yavsiyee ettiii etkilimiii sizcee
Op.Dr.Atilla KAYA
zetion olabilir ama pis kokuludur ve saçı çok kurutur
climbazol içeren şampuanlar daha iyidir, araştırıp karar verin

Baris

Merhaba, benim sacim cok asiri dokuluyor ve birazda kepek yapiyor yasim 15 doktora gittim demir eksikligi ve genetik dedi.Bana minoxil %5 deri sprey önerdi fakat 20 yasindan sonra genetik oluyormus ve 18 yssindan kucuklerin kullanmasi uygun olmadigi yaziyordu.Kafam cok karisti sizce ne yaparsam bu problemler kalkar ve dökulen saclarim tekrar cikarmi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
15 yaş genetik dökülme için biraz erken araştırmak lazım

rabia

Sacimda asiri kepek ve sac dokulmesi
Var surekli kasiniyor kapali bir kizim
Bununla bir alakasi var mi bit mi kepek
Mi anlamadim bazi yerlerde kizariklik ta var
Ne yapmaliyim
Op.Dr.Atilla KAYA
bit olsaydı anlardınız yada anneniz bilir
kapatmakla bu sorunlar olmaz
seboreik dermatit olabilir climbazol içeren şampuan kullanın düzelmezse dermotto losyon ekleyin

ilker

Saçımda aşırı kepek var.Banyo yaptiktan 1 gün sonra kepek oluşmaya başlıyor ne yapmam gerek?
Op.Dr.Atilla KAYA
kepeğe en etkili madde climbazol dür içeriğinde climbazol içeren şampuanlardan kullanın düzelir

emine

Merhba bnm sacmda kepek var ama surekli degil .sampuanii degistirdgimde tam sampuanm bitmek uzereyken oluyo ve cok sacim dokulyo lutfen bna yardmci olun..sac dokulmesi surekli oluyor…hicbi sampuan ise yaramadi..
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

merve

Merhaba benim saçımda kepek değilde böyle kum gibi bişey var ama ne oldugunu çözemiyorum kepek gibi durmuyor sizce ne olabilir.
Op.Dr.Atilla KAYA
dermatologa gidin

Anonim

Benim kafamda çok fazla kepeklenme ve yağlanma oluyor.Ne yapmalıyım?
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazole ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

döndü

Benim saçlarımda çook aşırı kepek var ve nasıl bas edeceğimi bilmiyorum üstelik yaşım daha çok küçük
Op.Dr.Atilla KAYA
seboderm şampuan kullanabilirsin

Yasmin

Bende bikac senedir ayni sorunlari yasiyorum ve cok rahatsiz edici doktorun verdigi özel shompo ve yag kullaniyprum ama pekde bi faydasini gormedim kepege ve soyulan deriye izijn yani elma sirkesi kullanmami solediler acama bunu denesem nasil olur ayrica Op.Dr. Atilla Kaya hocamizada ayri tesekkur etmek istiyorum her yorumun altina cevap yazdigi icin tesekkurler hollandadan sevgiler
Op.Dr.Atilla KAYA
kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.elma sirkesi ile sorunları büyütebilirsin

Kerim

Benim Saçımda kepek oluyor önlemek için ne yapmalıyım
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

abbas

15 yaşındayım 2 senedir saçında banyo yaptıktan 1 yada 2 gün sonra kalıp halinde bir kepek oluşuyor nasıl düzeltmeliyim yardim edin. Aşırı kepek neden olur ? Yazısının altındaki resimdeki gibi kepek oluyor
Op.Dr.Atilla KAYA
seboreik dermatitin vardır o zaman.DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanmalısın

batu

15 yaşındayım 2 senedir saçında kepek oluyor (aşırı kepek neden olur sorusunun altındaki resimde ki kepek gibi ) bundan nasıl kurtulabilirim
Op.Dr.Atilla KAYA
DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

özkan

selam benimde 25 senedır olacak kepekli saçlarım var & 5 sene içinde bu kepeklar daha da kalınlastı gitmedigim drlar kulanmadıgım ilaçlar sapuanlar sabunlar kalmadı bu sun 6 aydırda kulaklarımın içinde mantarlama sakallarımın içine kadar girdi kepekler en sonda sakal bıyıklarımı uzattıgımda sakal bıyık kellerinde kalınlasma sivirce gibi yaralar cıkıyor yardımcı olursanız çok dua ederim size bu derten doğru dürüst saç uzatamıyorum bakım yapamıyorum en son bişkisel sampuan kulandım 6 ayda kepekler incemeye baslamıştı tam sevinirken yine basladı
Op.Dr.Atilla KAYA
kepeklenme yaşadığınız tüm alanlarda DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

natya

Salam.benim sacimda da kepek var
Dokulmede kawintidada var.ne yapa bilirim nolur yardim edin.
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol içeren seboderm şampuanı kullanın saçlarınızı iyi durulayın

İSMİNİ VERMEK İSTEMEYEN KİŞİ

Benim kafamda biraz kepek var.Ve saçlarım çok yağlanıyor.Bunu kepek önleyici şampuanlar ile önleyebilir miyim?
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullnabilirsin

raynazo

saçımda kepek var ama çok fazla değil orta derecede kepek var bunu nasıl önleyebilirim veya bi şampuan ve ilaç önerebilirmisiniz
eskiden saaçımda az kepek vardı onları geçirmek için bir tane laç kullandım saç diplerine sürülüyordu onu kullanmaya başladığımdan beri kepeğim arttı
artık kepeklerim ortaya çıkacak diye saçıma modeller verip dışarıya çıkamıyorum hep at kuyruğu yapıyorum lütfen yardım edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.atkuyruk yapmak yerine saçını gevşek bir şekilde örmelisin

Sülocan

Slm atilla bey bende kepek var neyapmak gerek
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

aykut

climbazol kepege ıyı gelıyor saç dökulmesıne nasıl bı etkısı var yanı ıksınede ıyı gelıyorsa almayı duşunuyorum tşk…
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol kepeğe iyi gelir saç dökülmesine değil.tek başına şampuanlar saç dökülmesini önlemez

Anonim

bende de ayni iri iri kepek var mantar ola bilirmi?
Op.Dr.Atilla KAYA
olabilir.climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

ahmet

Slm hocam her sabah sacimi yikiyorum bir gun yikamasam yaglaniyor ve rahatsiz oluyorum eczaci bana kenazol diye bir sampuan onerdi kullanmadim birde kendimi bildim bileli saclarim dipleri seyrek dokulmemi yoksa genetikmi anlayamadim tskurler hocam
Op.Dr.Atilla KAYA
kuruluk yapmayacak günlük kullanıma uygun climbazol içeren seboderm şampuan alabilirsin

dilek

Slm hocam nolur bana yardim edin 6 7 senedir asiri kepeklenmem var ve kepek olan diplerim kaniyo kafamda sürekli agri aci hissediyorum elimi sacima deydiremiyorum acisindan cildiyeye gittim kac defa ama verdikleri hic bisey ise yaramadi napabilirim bana bir yol gösterin nolur
op.dr.atilla kaya
climbaol içeren şampuan kullanın 1-2 haftada düzelmezse dermotto losyon ekleyin düzelir

ela

merhaba ben 12 yaşındayım saçım aşırı derecede kepek var bu sorunu sizce nasıl çözebilirim.
Op.Dr.Atilla KAYA
DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

Anonim

hocam benim oğlumun saç diplerinde yara olustu kepektenmi bilemiyorum yağlı kepekli saclari var yara derken kasidigi için sulu yara iki yerde saçına yuvarlak kırmızı hatalar olustu sizce bu kepektenmi yoksa başka bi şey mi
Op.Dr.Atilla KAYA
öncelikle bir dermatologa göstermelisinz.ne tür bir reaksiyon olduğunun değerlendirilmesi için

isim yok

12 yasim sacimda asiri kepeklenme var sizce bu hastalik belirtisimi lutfen bana yardim edin hocam
Op.Dr.Atilla KAYA
temizliğe ,durulamaya özen göstermediğiniz için olabilir.fazla sıcak su kullanmakda yapar.bir dermatologla görüşebilirsiniz. climbazol + zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin.eğer şikayetlerin fazla ise haftada 2 defa DermoTTO losyonda kullanabilirsin

salim

Yasim 17 ,15 dan beri kepeklenme oluyor simdi asiri olmakla beraber kzariklikda
var kasinti cabasi sadece sac derisinde degil kel bölgerdede olusuyor
lutfen bana yardmci olun simdiden tesekkurler
Op.Dr.Atilla KAYA
dermoTTO losyon haftada 2-3 kez ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

derya

Merhaba hocam benim sorunum kafamin üst bölgesinde
Kepeklenme ve yaglanma var ikisi bi arada saclarimi yikiyorum
Ama sadece dedigim gibi kafamin üst bölgesi sanki yikanmazmis
Gibi duruyor ne yapmam gerek hocam?
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabiklirsin.eğer yetrli cevap alamazsan haftada 2-3 defa DermoTTO uygula

damla

Merhaba benim saçım birden bire aşırı şekilde döküdü zaten saclarım ince telli 1 tutam saçım kaldi diyebilirim arkadaş tavsiyesi üzerine sarımsakli şampuan kullaniyorum cokta iyi geldi dokulen saclarimin yerine yenisi çıkıyo ve şaçım hiç dokulmuyo diyebilirim argan yagı ve badem yagiylada bakim yapiyorum ama kepekten kurtulamıyorum bana yardimci olabilirmisiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
kepek için climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

hilal

merhaba hocam saçımı yıkadıktan 2 gün sonra saçlarım yağlanmaya başlıyor ve anında kepekleniyor saçım dökülme var lakin saçımın hızlı uzamasını istiyorum da ne önerirsiniz ?
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan ve günde 2 tane xpecia tablet kullanabilirsin

yanliz

Bnm sacimdada kepek cok oluyo sacimda gor onlerdn dokulmeye basladi h
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren günlük kullanıma uygun seboderm şampuan kullanabilirsin

ömer faruk

kolay gelsin hocam,
saçlarımda aşırı derecede kepeklenme var, zaman zaman azalıyor zaman zaman çoğalıyor, ve kepeklenen yerlerde özellikle saçın bittiği alın bölgelerinde bölgesel kızarıklıklar var, ciddi kaşınıyor ciddi kepek var, ketoral kullanıyordum fakat etkisini artık yitirdi anlamadım
Op.Dr.Atilla KAYA
seboreik dermatitiniz var.dermoTTO losyon haftada 2-3 kez ,climbazol ve zinc pyrition içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz

Veli

Saçlarım sürekli dökülüyor ve çok kepek var daha 16yaşındayım saçta kellik yok bana ne tavsiye edersiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol ve zinc pyrition içeren sebboderm şampuan kullanabilirsin

salih

merhaba benim sacimda bayadır dökülme var ve bunun önüne bi türlu gecemedim aile yapısında var gerçi bana uygun iyi guzel dökülmeyi azaltacak kepek yapmıcak bi sampuan ismi verirmisiniz rica etsem
Op.Dr.Atilla KAYA
sawpoo şampuan kullanabilirsin.saçını iyi durular ve sıcak suyla yıkamazsan kepek oluşmaz

dilara

16 yaşıma giricem fakat saçlarım hem dökülüyor tarayınca hem kepekleniyor hemde kaşınıyor bunun çözümü yok mu acaba ? ve saçlarım birbirine giriyor saç kestirsem mesela ? ne yapabilirim acaba ?
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

orhan

Saclarimda kepek ve dokulme var ayrica sacim cok kutu ve sert hangi sampuani onerirsiniz eczaneden alabilecegim isim belirtirseniz sevinirim tesekkur ederim…
Op.Dr.Atilla KAYA
climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsin

seno

hocam bu söyledğiniz şampuanlrı nerden bulabilirz eczanede varmıdr.. Bnmde saçımda aşırı kepek kaşıntı ve kızarıklıklr var..
Op.Dr.Atilla KAYA
bulabilirsiniz

selma

saçımda dökülme kaşıntı diplerde kızarıklık var birçok ilaç kullandım faydası olmadı yardımcı olursanız
Op.Dr.Atilla KAYA
egzema tarif ediyorsunuz.dermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

ibrahim çelik

saçları hergün yıkamak saç dökülmesine ve yağlanmasını daha mı çok artırır
Op.Dr.Atilla KAYA
evet kullandığınız şampuan zararlı kimyasalları içeriyorsa dökülmeye neden olur,yağlanamyı arttırır

Anıl

merhaba, benm saçlarımda küçük yaştan beri kepek vardı şuan yaşım 22 ama şimdi saçımda köşelerde açılma oldu ciddi dökülme var benm sorum şu kepek saçı dökermi aşırı yağlanma kabuk oluşumu saç dökermi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
saçın beslenmesi bozularak dökülmeye neden olabilir.saçınızda seboreik dermatit olabilir.dermatologla görüşmenizi öneririm.eğer seboreik dermatit varsa dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm

Arzum

Televizyonlarda % 100 kepeğe karşı etkili reklamı yapılan heden solder şampuanı her gün kullanıyoruz. maalesef kepekten kurtulamadık öyle ki kaşlarımın içinden bile kepek çıkıyor. koyu renkli kıyafetler giyemez olduk. Yukarıdaki mesajlardan anladığım kadarı ile SEBODERM şampuan geçmezse de dermotto losyon kullanmam gerekli doğru anlamış mıyım?
Selamlar iyi çalışmalar.
Op.Dr.Atilla KAYA
eğer yoğun kepeğiniz varsa dermoTTO ya hemen başlayabilirsiniz.eğer yoğun değilse seboderm şampuan kullanmanız yeterlei olur

Enes Elibol

Merhaba, ben 17 yaşındayım 3 aydır kafamda kepeklenme ve deri dökülmesi sorunu mevcut. Bunun için bana öneriniz nedir ? Şimdiden Teşekkürler…..
Op.Dr.Atilla KAYA
seboreik dermatitin var.dermatitin şiddetine göre haftada 2-4 kez dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanızı öneriirm.beraberinde biotin tablet alırsanız saç ve saçlı derinizin sağlığı artar

Ecem

Mrhb.saclarimda kepek var ayni zamanda kaşinti.saclarimi yeni yikayip ciksamda kepek ve kasinti gecmiyor kasidigimda da hafif kanama olusuyor birsey önerirmisiniz.Simdiden tesekkurler..
Op.Dr.Atilla KAYA
seboreik dermatit olabilir ona yönelik ilaç kullanın

mustafa

merhaba hocam 18 yaşındayım banyo yaptıktan sonra kafam çok kötü şekilde kaşınıyor birçok yol denedim ama bi işe yaramadı yardımcı olurmusunuz ?
Op.Dr.Atilla KAYA
seboderm şampuan kullanabilirsin

Su

Merhaba hocam ben 13 yasindayim sacimda çok kepek var ama dökülme felan yok gayet de bakimli duruyor climbazol içeren o gösterdiğiniz sampuanlar accaba yasıma uygun mu
Op.Dr.Atilla KAYA
kullanabilirsin.haftada 1-2 kez

duygu

Bendede cok kepek var nr yapmaliyim ama degisik degisik sampuanlar kullaniyorum ondan olabilirmi birde kasindigi zmn cok kotu oluyo bana yardimci olun lutfennn
Op.Dr.Atilla KAYA
seboreik dermatit olabilir.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin

adem

Sacimda cok kepek var ve her kepekte bir sac tellim dukuluyor 2 yildir bioxin kullaniyorum ama durum ayni ne yapmam gerek
Op.Dr.Atilla KAYA
saçonozda seboreik dermatit var.öncelikle onu tedavi etmelisiniz.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsinz.saçınızın dayanıklılığını arttırmak için biotin 10 mg kullanabilirsiniz

mustafa

benim çok saçım dökülüyor ve aşırı derece yağlanma var,kaşıntı var.birde kepek çok ne yapmalıyım.3 seneden beri bir çözüm bulamadım hocam.kelliğe doğru gidiyorum hocam.ne olur çözümm
Op.Dr.Atilla KAYA
saçında seboreik dermatit var.öncelikle onu tedavi etmelisin.dermotto losyon ve sebodermi egzamanın şiddetine göre haftada 2-4 kez kullanabilirsin.bu dönemde saçlarının beslenmesini sağlamak için biotin 10 mg başlamalısın.egzama tedavi olduktan sonra başka ilaçlar deneyebilirsin

Azeri nubar

Ablamin sacinda asiri derecede kepek var. Lutfen yardim edin
Op.Dr.Atilla KAYA
dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilir

Naz

Merhaba hocam. Benim oğlum 13 yaşında geçenyıl birden bire saçının enseye yakın bir bölgesinde saç dökülmesi oldu. Doktor bu yaşlarda stresten olur dedi ama bir ilaçta tavsiye etmedi.Sonra aşırı kepeklenmeye başladı ve banyodan sonrada kepek oluyor kaşıntıda var. Napalım? Mantar olabilirmi?
Op.Dr.Atilla KAYA
mantar yada egzama olabilir.her ikisi içinde dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

Anonim

Yazın Hic Bisey Yokken Bu Aylarda Yogun Toz Gibi Kepek Oluyor ???
Op.Dr.Atilla KAYA
mevsim değişimlerinde olabilir.seboderm şampuan kullanabilirsin