Sebebi yani neden olduğu henüz tespit edilemeyen bir hastalık Saçkıran, vücudun kendisinin saç köklerine karşı yaptığı maddeler sebebiyle olabileceği düşünülmektedir. Sebebi tam olarak tespit edilememesi nedeniyle, tedavisinde bir çok doğal ürün ve ilaç kullanılmaktadır.

Saçkıran Şampuanı

Saçkıran Şampuanı Tedavi Eder mi?
Saçkıran şampuanı ya da saçkıranda etkili şampuan gibi tüketiciyi aldatıcı çeşitli ürünler olsa da saçkıran hastalığında şampuanların hiçbirinin hiçbir olumlu etkisi olmaz. Evet arkadaşlar kesinlikle adı, markası ve nerede üretilmiş olursa olsun saçkıran problemi şampuan ile geçmez.

Sarımsak Yöntemi %50 Başarılı Olabilir
Tüketicinin aldatıldığı en önemli ürünse sarımsaktır. Evet sarımsak saçkıran tedavisinde kullanılır ve % 50 oranında başarılı sonuç alınır. Yani saçlar eskisi gibi olur, bu konuda yapılmış çok sayıda bilimsel çalışma da vardır. Ancak burada sarımsak bölünür ve dökülme alanına direk sürülür. Sarımsağın direk sürülmesiyle orada tahriş olur bu tahrişe bağlı olarak kan miktarı 4-5 kat artar. Kanlanma artınca kökler yeniden saç üretmeye başlar.

Sarımsaklı Şampuanlarla Saçkıran Tedavisi Mümkün mü?
Peki yukarıdaki uygulama sarımsaklı şampuanlar için bu geçerli midir? Kesinlikle hayır sarımsaklı şampuan ne cildi tahriş eder ne kanlanmayı artırır ne de saç çıkmasını sağlar. Sarımsaklı şampuanın yararı bir tek üreticiye olur, saçkıran olan kişilerin beklentilerini kullanarak 3 TL’lik şampuanı 33 TL’ye satarak ceplerini doldururlar. Bu arada şu da belirtilmeli daha etkili olması için sarımsak yerine İngilizcesi garlex kelimesi de kullanılır. Yani garlex şampuan yazıyorsa bilin ki sarımsaklı şampuandır.

Benzer şekilde ne sarımsağın ne de sarımsaklı şampuanın saçkıran dışındaki saç dökülme tiplerinin hiçbirinde dökülmeye olumlu etki etmez. Sonuç olarak saçkıranınız varsa şampuanlardan en küçük bir yarar göremeyeceğinizi bilmeli ve daha ciddi tedaviler uygulamalısınız. Yoksa “aptallar olmasa uyanıklar nasıl geçinir” ata sözünü haklı çıkarırsınız.

Moralinizi Yüksek Tutmalısınız
Bir çok hastalıkta olduğu gibi insanlar saçkıran problemi yaşadıklarında da bir karamsarlık sorunu yaşamaktalar. Bu hastalığa karşı en güçlü ilaç yüksek moraldir. Dökülen saçlar bir gün geri çıkacağını bilerek yaşamalısınız. Öyle ki geri düzelir bir süre sonra tekrar dökülme sorunu yaşayabilirsiniz.

Saçkıran Şampuanı İşe Yarar mı? için 1 yorum yapılmış


Saçkıran Şampuanları

[…] “aptallar olmasa uyanıklar nasıl geçinir” ata sözünü haklı çıkarırsınız. Saçkıran Şampuanı ve diğer sorularınızı uzmanlarımıza aşağıdaki soru ve yorum formundan […]