Bir çok hastalığın tedavisi için kullanılan ilaçların adını bile bilmezsiniz doktorunuz ne yazarsa onu kullanırsınız. Bunun en önemli sebebi diğer hastalıkların tedavisinde kullanılan bilimsel ilaçların tanıtım ve reklamları yapılamaz ve siz duyamazsınız. Saç dökülmesi için üretilen tüm ürünler reçetesiz ilaçlar olduğu için bir çok kanaldan bilgi alır yalan yanlış bilgilerle donanırsınız. İşte bunun önüne geçmek için şunlara dikkat etmelisiniz. Yoksa paranızı uyanıklara kaptırmış olursunuz.

 • Unutmayın Sağlık Bakanlığı bile piyasayı sarmış şarlatanlarla mücadelede yetersiz kalmaktadır.
 • Firmanın güvenilirliği; Adı sanı duyulmamış sırf para kazanmak için ürün çıkaranlardan uzak durun.
 • Piyasada bulabileceğiniz 100 den fazla ürünün ayrıntılı incelendiği www.sacilaclari.com adresinden almayı düşündüğünüz ürünü incelemelisiniz.
 • Abartılı reklamlara “ben kefilim”, “bir haftada saçlarım çıktı”  gibi akıl almaz vaatlerle satış yapanlardan uzak durun.
 • Forum sitelerinde ben kullandım çok memnun kaldım laflarını dinleyin ama bunlara göre karar vermeyin, unutmayın ki onların önemli bir kısmı bu tarz reklam yaparlar.
 • Mümkün olduğunca saç ürünleriyle daha fazla ilgilenen firma ürünlerini tercih edin. Böylece kurumun birikiminden yararlanmış olursunuz.
 • Bitkilerden dökülmeye etkili olduğu bilinen tek ürün vardır. Saw palmetto bu ürünü içermeyen bitkisel ilaçlardan uzak durun.
 • “41 çeşit bitki özünün etkisiyle” gibi laflara kanmayın ilacın içindeki çeşitlilik değil bir maddeden ne kadar olduğu önemlidir.
 • Üretimde özen; Kutu şişe gibi ürünlerin sıradan olması sahtesinin yapılmasına sebep olabilir.
 • Vur kaç taktiği uygulayanlar; Çam yağı gibi hiçbir işe yaramayacak ürünü çıkarıp abartılı reklamlarla piyasayı vurup çekilirler.
 • İçeriğindeki maddelerin bilimsel çalışmalarının olduğundan emin olun.

İnternet sitelerinde kullanılan cümleler daha çok satışa yani sizi etkilemeye yönelikse daha dikkatli olun, mümkün olduğunca bilimsel verileri öne çıkaran üreticilerin ürünleriyle ilgilenin.

Saç İlacı

Yukarıdaki resmi görünce bir çok insan mutlaka hatırlayacaktır. Çam yağı vs şeklinde bir anda her yeri saran reklamlarla ve sahte yorumlarla 3-4 ay gibi bir sürede büyük satış rakamlarına ulaşıldı. Arayın bakalım bir tane bulabilecek misiniz? Bulamazsınız. Çünkü satışı yasaklandı. Çünkü para tuzağı idi, çünkü sağlıksız ve beklediğiniz hiç bir etkiyi vermiyordu. O dönemde de çeşitli sitelerimizden bu ürünlere dikkat edilmesi gereken beyanatlar vermiştik. Tanju Çolak reklamları ile güven kazandılar, fakat reklamdan öte ürünün içeriği önemlidir. Tanju Çolağ’a sorulduğunda reklamını yaptığı ürünün Sağlık Bakanlığı’ndan izin vs olup olmadığı bilmediğini belirtti ve bir nevi kenara çekildi. Umudu ve parası boşa giden insanlara ne olacak, basit kendi düşen ağlamaz denilip geçilecektir.

Saç İlacı Sorularınızı Doktorumuza Sorun
Sitemizin içeriği ve bilimsel konularda destek olan Op. Dr. Atilla KAYA saç alanında uzman olup, almak istediğiniz ya da kullandığınız “Saç İlacı” hakkında aşağıdaki soru ve yorum formundan öğrenmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Saç İlacı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için 3 yorum yapılmış


SİMLA ÇELİK

yaklaşık 5 yıldır erkek tipi saç dökülmesi ile mücadele eden bir bayanım. Hormon kan ve tiroit testlerim normal değerde. Şu an migliorin şampuan ve ampul kullanıyorum sizce ne kadar etkili?
Op.Dr.Atilla KAYA
almışsınız kullanın ama bitince procapil ve minoxidil gibi bilimselliği kanıtlanmış madde içeren ürünler alın

turgay

Tanju bizide kandırdı camyagı iyice töktü neyapmalıyım
Op.Dr.Atilla KAYA
bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ilaçlar kullanın

Anonim

ampul ve şampuan setini daha öncede kullandım. Memun kalmıştım şimdide sizin sitenizden sipariş verdim. bu zamana kadar kullandığım en iyi ürün diyebilirim. Saçlarım boya ve benzeri işlemlerden dolayı zaman zaman yoğun şekilde dökülebiliyor azalma kurma ve mat görüntü, hakkında görüşünüzü ve önereceğiniz daha etkili bir marka varmı?
tşk.ler
Esin..
Op.Dr.Atilla KAYA
sanırım yanlış yere reklam yorumu yazdınız çünkü bu güne kadar bu siteden hiçbir ürünün satışı yapılmadı 🙂 🙂