Kepek Probleminde %100 Etkili
Konazol ŞampuanSaçta kepek problemi yaşayanlar için etkili bir şampuan olan konazol en etkili bilimsel içeriği kepek problemine karşı etkinliği bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucu kanıtlanmış ve FDA tarafından onay almış olan Ketokozanol maddesi içermektedir. Ketokozanol saçlı deride meydana gelen basit düzeyde kepeklenmeyi önlediği ve bunun ciddi anlamda etki eden şampuanlarda mutlaka ketokozanol kullanıldığını göreceksiniz.

Kepek nedir nasıl önlenir vs?
Konumuz konazol şampuan olması nedeniyle butür konulara girmeyeceğim. Çünkü daha önce kepek hakkında detaylı bilgilendirme yaptığımız bir yazımız mevcut olup kepek ve oluşumu, korunma yöntemleri hakkında detayları aşağıdaki linkten inceleyiniz.
https://www.sacdokulmesitedavisi.net/sacta-kepek

Kepek Şampuanı Olarak Konazol
20 MG Ketokozanol içeren ürün benzerleri olarak nizoral ve ketoral gibi ürünlerle eşdeğer bir düzeydedir. İlaç statüsünde olması nedeniyle sadece eczanelerde satılan Konazol şampuan fiyat olarak ise 5-10 TL arasında oldukça uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Aşırı Kepek Probleminde Etkisi
Ketokozanol maddesi normal çok aşırı olmayan kepeklerde etkili olup, aşırı kepek olarak nitelenen (seboreik dermatit) problemi içinse konazol, ketoral ve nizoral gibi ürünler etkili olmaz geçici çözüm sunarlar.

Seboreik Dermatit (Aşırı Kepek) için TTO
Şayet sizde basit düzeyde kepek oluşuyorsa konazol ve diğer şampuanlardan birini size en yakın eczaneden reçete gerekmeksizin temin edebilirsiniz. Fakat aşırı kepek sorunu yaşıyorsanız bu durumda ketokozanol yerine TTO (Tea Tree Oil) bitkisel bir madde olan TTO yalnızca Avustralya’da yetişen bir ağaç olup, bilim adamların o ağaçtan elde edilen yapı aşırı kepek yani seboreik dermatit için geliştirdiler.

TTO İçeren Şampuan ve Losyonlar
Konumuz basit düzey kepek ve konazol şampuan olması nedeniyle farklı bir konumuzda aşırı kepek ve aşırı kepek sorununda etkili olan TTO maddesini içeren ürünleri tanıyacağız. Sizlere kepeksiz sağlıklı saçlar dilerim. Sorularınızı aşağıdaki soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

Konazol Şampuan İle Kepek Problemine Son için 1 yorum yapılmış


kasım

Cokkk super bir ilac sac dökulme kepeklenme sorunum vardı konazol cok iyi geldi