Saç Biti

Saç BitiPediculus humanus capitis adı verilen ve halk arasında saç biti, baş biti olarak tabir edilen problemdir. Özellikle çocuklarda ve hayvanlarla iç içe olan insanlarda görülen bir sorun olup, önlem alınmaması durumunda kendi kendine kesilmesi çok nadir durumdur. İnsanların başında yaşayan saç biti (Pediculus humanus capitis) 2-3 mm boyutunda olması nedeniyle saç diplerinde çok rahat gizlenebilmektedir.

Dişisine Sirke Denir
Evet erkek dişi olayı olduğuna göre yavrulama durumu olacaktır. Bitlerin dişine yine halk arasında sirke denmektedir. Kulak arkası ve ense kılları arasına yumurtalarını bırakan saç bitleri 15 – 20 gün gibi kısa bir sürede bitlerin artışını sağlamaktadır.

Saç Biti Neden Olur?
Üst satırda belirttiğim gibi özellikle çocuklarda çok fazla görülebilen bir sorun olan saç biti okullarda çocuklarda bir birine bulaştırma şeklinde geçmektedir. Gerçi Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili yaptığı çalışmada öğrencilerin saç bitine karşı ilaç, şampuan türü önlemler almasını sağlamaktadır.

Saç Biti Nasıl Yok Edilir?
Eskiden insanlar çocukların saç diplerini sık sık kontrol ederek, elleri ile ezmekteydi, bu bir çözüm fakat yeterli bir önlem değildir. O nedenle saç bitinden kurtulmak için ilaç, losyon ya da bu yönde üretilmiş şampuanlardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz size bir tane ürün önerisinde bulunayım.

Dura NYT

Dura Nyt Saç Biti Losyonu
Saç biti küçük olduğuna bakmayın, çok zeki hayvanlar olup, öylesine gelişmiş bir zekaları var ki, böcek ilaçlarına karşı direnç geliştiriyorlar. Kullandığınız bir ilaç bir sonraki sorunda işinize yaramayabilir.

Dura NYT Böcek İlacı İçermez
Yukarıdaki belirttiğim sorunu yaşamamak için üretici böyle bir önlem almış aynı zamanda kullanan bireyler sıkılmaması için üründe koku yoktur. Aynı zamanda renksiz olan ürün sprey şeklinde saçınıza sıkabilir, hediye gelen tarağı ile saçlarınızı taramanız yeterli olacaktır. Her zaman olmasa da 15 gün 1 ay gibi süperlerde tekrarlamanız saç biti problemine karşı önlem almanızı sağlayacaktır.

Dura Nyt Saç Biti Losyonu için 17 yorum yapılmış


Anonim

Fiyati nedir vekapida odeme varmip

admin - Atilla KAYA

Biz satış yapmıyoruz sadece ürün hakkında bilgi verdik.

Mete TİKİCİ

bana da bulaştı.annem kızlardandır diyo ama hiç kızlarla yakınlığım falan olmadı bide 3 günde bir duş alıyorum ama yani aşırı derecede bitlenmişim.paranit denen bi marka aldık ardından da tıraş oldum kulak bölgelerimde hala az kaşıntı var.tanıdık birilerinde de yok bit mit.Nasıl bulaşmış olabilir?
Op.Dr.Atilla KAYA
heryerde başkalarının kullandğı yastıktan,toplu taşıma araçlarında yanınızda oturan kişiden bile bulaşmış olabilir

didem

Merhabalar, oglumun okulunda bazi arkadaslarinda bit bulunmus, ben eve gelince kontrol ettim fakat boyle bisey soz konusu degildi. yinede duranyt urunu alip kullandim. Diger kullanim icin 8 gun sonra diyor. Oglum hala okula gidiyor ve bulasma ihtimali sebebiyle ard arda 3 gun kullanabilirmiyim urunu bir zarari olur mu?
Op.Dr.Atilla KAYA
art arda kullanmayın.saçlarını mümkün olduğunca kısa kestirin ve diğer çocuklardan uzak dursun.omuz omuza yaslanma ,sarılma gibi hareketlerde kaçınsın

eylul

Ya ben DURANYT sampuani 250 ml aldim nasil kullanacagini bilmiyorum bana acil soyler misiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
saçınızı ıslatıp,uygulayacaksınız,bir süre bekletip durulamanız yeterli

Nilüfer

Ben dura nyt şampuan aldım. Üzerinde bit ile alakalı birşey yazmıyor bu sıradan bi şampuan olabilir mi nasıl kullanacağım konusunda bir prospektüs de yok. Yardımcı olur musunuz? ?
Op.Dr Atilla KAYA
Losyon kullanılır ama şampuanı bilmiyorum üreticiye ulaşmak lazım. Keşke pedikap bit seti alsaydınız 1 yıl bounca koruyucu etkisi de var.

Deniz

Dun kullandim ve bugun tekrarlasam herhangi bi yan etkisi olurmu cunku sac kasintim hala devam ediyo.acil cevap yazin lutfen:(((
Op Dr Atilla Kaya
kullanabilirsin ama gerek yok

Hulya

İyi günler ben bugün aldim spreyi duranty bugün uyguluyacam uygulamadan önce saclarini hafiften su serpip yapsam olurmu sprey yetmez se iki kizim var hemen cevap bekliyorum
Dr Atilla Kaya
kuru saça uygulamanız,tüm saç ıslanana kadar püskürtmeniz gerekir

Aslı

Hocam kafamda bit çok var yapsam gider mi nolur söyleyin
Op.Dr.Atilla Kaya
pedikap kullanmanızı öneririm

Büsra

Emziriyorum ve bitlendim aldik kutuda hic bi sekilde emziren anneler icin kullanilmaz yazmiyo yalvaririm yardim acil korkuyorum kullanabilirmiym
Op.Dr.Atilla Kaya
pedikap kullanabilirsin

Ayşe

Yeğenime bu ilaci kullandik ve surati şişmeye başladi. Kulaği kızardi ve şişti gözleri şişti bu durum hakkında bildiğiniz birşey var mı
Op.Dr.Atilla Kaya
allerji yapmış,başka ürün kullanın

Ayfer

Merhaba ,kızımın saçında sirke gördüm ve bu şampuanı aldım. Her gün mü yoksa haftada bir kaç kez mi kullanmalıyım bilmiyorum. Ne sıklıkta kullanabiliriz bu şampuanı ?

admin - Atilla KAYA

Prospektüsüne bakınız

Seval

Mrb 40 günlük bebeğim var emziren anneyim kullanmamın bı sakıncası varmi

admin - Atilla KAYA

Hayır sakıncası yok kullanabilirsiniz.

Sibel

Duranyt fort sprey kızımın saçlarına uygulayacağım fakat ambalajında 20 dk sonra yıkayın yazıyor. Nette yaptığım aramalarda ise 30 dk sonra tarayıp 8 saat sonra yıkayın diyor. Hangisini uygulamalıyız hocam? Teşekkür ederim şimdiden.

admin - Atilla KAYA

Prospektüse göre uygulayın.
Dr. Atilla Kaya