AlofinSaç dökülmesi problemine karşı geliştirilmiş en etkin ve etkinliği Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış 3 bilimsel madde olduğunu daha önceki konularımızda bahsetmiştik. Sitemizdeki konulardan yararlanabilirsiniz. Bunlar Procapil, Finasterid ve Minoxidil olarak sıralamıştık. Her zaman söylediğimiz gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanacağınız tablet ya da spreylerde bu etkin maddelerin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Konumuzun amacı Alofin adı verilen ve tablet formunda üretilen 1mg finasterid içeren bir ilacı tanıtmaktır.

Alofin Tablet
İçeriğinde en önemli madde olarak DHT hormonuna karşı etkinliği %70 oranında kanıtlanmış olan finasterid içermektedir. Alofin 1 mg 28 Film Tablet olarak satışa sunulmaktadır. Muadilleri arasında Propecia gösterilebilir. Özellikle sprey kullanmaktan sıkılan genetik saç dökülmesi sorunu yaşayan erkek ve kadınlar için üretilmektedir. Fiyatı muadillerine göre daha ekonomik olan Alofin Tablet kullanıcıları hızla artmaktadır.

Alofin Saç Dökülmesine Etkisi
Tekrar vurgulamak gerekirse, Alofin DHT hormonunu baskılamak için üretilmiştir. Yani erkeklerin %90’ında görülen genetik saç dökülmesini %70 oranında durdurabilir. Biotin ile desteklemeniz durumunda ise saçlarınız yeniden çıkacaktır. Hastalıklara, kadınlarda menopoz, saçkıran gibi problemlerde etkili olduğu söylenemez.

Alofin Tablet

Alofin Yan Etkileri Nelerdir?
İçeriğindeki etkin madde olan finasterid nerede kullanılırsa kullanılsın bireylerde bir nebze cinsel isteksizliğe neden olduğu bilinmektedir. Bu yan etkiler ürüne özel olmayıp finasterid içeren tüm saç ürünlerinde aynı sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. Ürünü denemek isteyenler için 2013 yılı fiyat bilgisi olarak 50 – 60 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Alofin Üreticisi olarak Koçak Farma Firması görülmektedir.

Alofin Tablet Finasterid İçerir için 1 yorum yapılmış


jon Türk

Ne yazık ki bu uygun fiyatlı ürün artık uretilmiyor.