Saç dökülmesi türleri arasında en can sıkıcı olanı hiç şüphesiz “Saçkıran” türüdür. Özellikle genç yaşlarda görülmesi insanlarda ciddi anlamda moral yönünden çöküşe neden olmaktadır. Tedavisine yönelik tam olarak geliştirilmiş bir yöntem olmamakla birlikte sarımsak yöntemi ile kan akışının hızlandırılması önerilmektedir. Bunun dışında kortizon tedavisi denenmektedir. Her ikisi de başarı durumu %50 60 olup sorunun çözümü olamayabilir.

Saçkıran Neden Olur

Saçkıran Tedavisi İçin Yeni Umut SADBE
SADBE ürün ya da marka değildir. Bilim adamları tarafından saçkıran tedavisine yönelik geliştirilmiş bilimsel maddedir. SADBE açılımı (Squaric Acid Di Butyl Ester) olan bilimsel madde saçkıran probleminin yaptığı etkiyi önlemeye yöneliktir. Dilerseniz saçkıran probleminin saçı nasıl döktüğünü özetleyelim. Kişide meydana gelen çöküntü ve moral bozukluğu nedeniyle düşen bağışıklık sistemi bir çok hastalık gibi saçkıran problemine neden olmaktadır. Saçkıran amacı saç köklerini öldürmektir.

SADBE Saçkıran İle Savaşır
Düşmanın (Saçkıran) görevi belli saç köklerini öldürerek dökülmelere neden olması, SADBE isimli madde ise saçkıranın saç köklerini öldürmesine engel olmasıdır. Saçkıran sorunu yaşayanlarda dökülme bir müddet sonra kendiliğinden çıkabilmekte fakat tekrar dökülme olabilir. Bu da vücudun bağışıklık sistemi ile alakalı olup, SADBE saç dökülmesini önlerken aynı zamanda dökülmüş saçlarınızı yeniden çıkmasını sağlayacaktır.

Başarı Oranı %95
Kişi hiç bir şekilde tedavi olmasa bile %20 %30 oranında saçları tekrar çıkabilmektedir. Sarımsak tedavisi uygulaması durumunda ise %40 – %50 oranında çıkabilmektedir. Kortizon iğnesi yaptırmanız halinde ise %80 oranında başarı sağlanırken SADBE içeren bir ürün kullanmanız durumunda ise %95 oranında saçkıran probleminden kurtulursunuz.

Hair Pharma Saçkıran İlacı Geliştirdi
Saç dökülmesi problemine karşı geliştirdiği bilimsel ürünlerle dikkat çeken Hair Pharma 16 yıllık tecrübesi ile saç dökülmesi, seboreik dermatit, biotin alanında büyük başarılara imza atmıştır. Son yıllarda hızla artan saçkıran problemi yaşayan insanlara karşı uzun zamandır üzerinde çalıştığı ürününü piyasaya arzını sağlayarak saçkıran tedavisinde bilimsel bir tedavi yöntem sunmuştur. Hair Pharma Saçkıran ilacı içerisinde yer alan ana madde olarak SADBE yer alıyor. Bunun dışında saç kalitesini artırmaya yönelik bir çok bilimsel madde daha bulunmaktadır. Eczanelerde satışı bulunmaktadır.

Saçkıran İlacı
Op. Dr. Atilla KAYA saçkıran hakkında sorularınızı yanıtlıyor. Aşağıdaki soru, öneri ve görüş formunu kullanarak bize iletiniz. Aynı sayfadan verilen cevabı görebilirsiniz.

Saçkıran Tedavisi İçin SADBE için 108 yorum yapılmış


elanur güven

7 aydır saçım döjülüyor 15yaşındayım şu anda kortizon tedavisi görüyorum seçimin %50 sini kaybettim bu yüzden okula bile gitmek istemiyorum beyaz kıllar çıkmaya başladı ama yinede genişliyor saçlarım çıkarsa eskisi gibi olucak mı bununla birlikte sadbe yi kullanabilirmiyim bitkisel tedavi de uygulayabilirmiyim acilen saçımın çıkmasını istiyorum daha neler yapabilirim lütfen bana yardımcı olun

admin - Atilla KAYA

Merhaba
Kortizon saç dökülmesine neden olabilir.Kan değerlerine baktırmalısın, özelliklede biotin düzeyine

mustafa

merhaba atilla hocam benim kaslarimda seboreik dermatit var surekli dokulme oldugundan dolayi baya seyreklesti acaba sabde kullanabilirmiyim hocam

admin - Atilla KAYA

Merhaba
Öncelikle zeboreik dermatit tedavi edilmeli, dermotto losyon, seboderm şampuan ve patron polat kullanabilirsiniz. Uzun süre tedavi edilmeyen egzama kıllarını dökülmesine neden olur.
Dr. Atilla Kaya

Seher

Ben daha önce sormuştum ama 7 ay oldu sadbe tedavisi oluyo oglum kaş kiprik saç hepsi döküldü hafif saçları çıkmaya başladı ama yine hepsi döküldü şimdi.bu normalmi 0.50 sürülüyo haftada bir.ve bunun yanı sıra biotin 2.5 ml kullanıyo hap. Ve 3 cü kutuya geçtik.sizce çıkıcakmı saçı kaşı kiprigi…hani 6 cı ayda çıkıyo diye sevindik hafif çıkanda döküldü ama ben hiç ara vermedim 7 ay içinde hep losyon sürülüyo haftada bir.ve dökülmesine ragmen gene devam ediyorum öneriniz nedir

admin - Atilla KAYA

Eczaneden Sadbe forte losyon alın ve günde iki defa uygulayın,beraberinde kullandığınız biotin miktarını 5mğ a çıkarın.
Dr. Atilla Kaya

Anonim

Merhaba hocam :
Benim de saçımda fındık büyüklüğü kadar bir boşluk oluştu. Git gide saçım dökülüyo bayağı seyreşdi. Sarımsak sürdüm ama herhangi bi gelişme yok. Ama saçlarım git gide dökülüyo ve çok üzülüyorum. Doktora gittim verdiği ilaçları kullandım ama fayda etmedi. Ayrıca ankilozan spondilit hastasıyım ilaçlarım kortizonlu sadbeye başlamalı mıyım

admin - Atilla KAYA

Evet sadbe losyon kullanmalısınız. Beraberinde HP biotin 10 mglık tablet, Xpecia tablet kullanmalısınız.
Dr. Atilla Kaya