Sarımsakla Saçkıran Tedavisi

Saçkıran Sarımsak TedavisiDaha önceki konularımızda, saçkıran problemini ele aldık ve korunma yöntemlerine dair detaylara yer vermiştik. Sitemizden basit arama yöntemleri ile ulaşılabilirsiniz. Belirtilen konularda hastalığın iki farklı tedavi yöntemi olduğundan bahsetmiştik, ilk etapta en sık uygulanan saçkıran sarımsak tedavisi denenmesi gerektiği, başarılı olunmaması durumunda ise enjektör ile kortizon tedavisi yapılması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu konumuzda ise saçkıran tedavisinde denenmesi gereken ilk uygulama olan sarımsak yöntemini ele alacağız.

Saçlarınız Kendiliğindende Çıkabilir
Saçkıran sebebi net bilinmeyen bir dökülme tarzıdır.Sebebi bilinmediği için tedaviside çok açık değildir.Vakaların % 50 sinde hiçbir tedavi yapılmasa da saçlar kendiliğinden çıkar,bu durum izah edilememiştir ama hastalıkta kişi psikolojisinin etkili olduğunu düşündürür. Bu nedenle saçkıran hastalığı herşeyin sonu değil, bir an gelir hiç bir sorun kalmadığını görürsünüz, sizin yapmanız gereken moral seviyenizi yüksek tutmaktır.

Saçkıran Kapsiasin Tedavisi

Bitkisel tedavi dendiğinde ilk akla gelen sarımsaktır,ikinci sıklıkta kullanılan bitkisel ürün kapsiasindir,bu yazıda sarımsak değerlendirilecek kapsiasin ayrı bir konu olarak eklenecektir.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi
Sarımsağın içindeki asit cilde zarar verecek düzeyde yakmadan hafif bir tahriş yapabilir. Oluşan bu tahriş bölgedeki kan damarlarını genişletir bu sebeple saç derinizde kızarmalar meydana gelir telaşlanmayın geçici bir takım reaksiyonlardır. Damarlar genişleyince bölgeye gelen kan miktarı artar, kanlanma arttığı için saç kökünün beslenmesi muhtemel artacaktır. Saç kökü beslenen moleküller dökülen alanlarda yeniden saç olarak çıkacaktır. Direkt Sarmısak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda cildi tahriş ederek etkili olan salisilik asit benzeri madde içeren kremler de kullanabilirsiniz.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi Yapılışı

  • Sarımsak dişi enlemesine ortadan kesilir, kesik kısmı dökülme alanı kızarınca yada hafif can yakmaya başlayana kadar sürülür.
  • Sarımsak tedavisinin geri saç çıkarma başarısı % 70 düzeylerindedir.
  • Bu tür uygulamalardan sonuç alınamadıysa dermatoloji uzmanıyla görüşüp enjeksiyon tedavisi yapılmalıdır.

Evet değerli arkadaşlar saçkıran problemini yenmek için 3 yol var, moral motivasyonumuzu yüksek tutarak beklemek, ikinci aşamada ise hiç bir masraf ettirmeden sarımsak tedavisi uygulamak, buda sonuç vermezse bir dermatolog tarafından enjektörle kortizon tedavisi olmaktır. Unutmayın saçkıran kalıcı bir hastalık değil tedavisi mümkündür.

Aşağıda yer alan video’da bu alanda uzmanlaşmış bir doktorumuz, yayına bağlanan bir izleyiciye sarımsak saçkıran sarımsak tedavi yöntemi önerdiğini ve bizimde belirttiğimiz gibi üzüntüden uzak kalması gerektiğini göreceksiniz.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi için 27 yorum yapılmış


Hakan dalgıç

Sac kasintisi
Op Dr Atilla Kaya
seboderm şampuan kullanabilirsiniz.

Nuriye

allah herkese şifalar dilesin

süleyman

sarımsak kaç saat boyunca kafamızda durmalıdır
Op.Dr.Atilla Kaya
sarımsak uzmanlarına sormalısın. 🙂

Muhammed

5 aydır sac kıranla mücadele ediyorum ilk cıkan yere 2 kez iğne yaptırdım hic bi faydası olmadı simdide sakalmda ve yine sacımn belli bölgelerinde dökülmeler oldugunu farkediyorum ne önerrsiniz hocam?
Dr.Atilla Kaya
saçkıranda temel etkili madde Squarik asit di butil esterdir.bu madde ise Sadbe losyonun içeriğinde var,sadbe kullanmanızı ve beraberinde biotin almanızı öneririm

Gizli

Ben de sackiran hastasıyım zımpara zile dökülen yerleri sürtüm kanattim sorna sarımsağı ezip suyunu tuzladim ve olan yerlere sürdüm kabuk bağladı yara ve kalkmaya başladı sadece sarımsak suyunu sürüyorum olan yerlere faydası olurmu
Dr.Atilla Kaya
saçkıranda dokunun savunmasını arttırıp,diğer bileşenleri ile saç çıkışını sağlayan Sadbe yi kullanmanızı öneririm

Semih

Bende sackiran oldu doktora gittim tedavi uyguladım ama geçmedi sarımsak uyguladım çıkmadı ama sarımsak uyguladıktan sonra saç kökleri belli elimle dokandigim zaman kökleri hissediyorum bunun biran önce iyileşmesi için onereceginiz bir şey var mı hocam?
Dr.Atilla Kaya
sadbe kullanabilirsin

sadik

Sarmusagi aksam uyguluyurum hocam ve sabaha kadar yikamiyurum bi zarari olurmu
Dr.Atilla Kaya
cildi tahriş edebilir