Hani hep deriz ya teknoloji çok ilerledi vs ama üzülerek söylemeliyim ki bir çok noktada henüz aydınlanmamış detaylar bulunuyor. Onlardan biriside saçkıran probleminin tam olarak ne sebepten meydana geldiğinin bilinmemesidir. Bilim adamları bir çok neden belirtse de tam olarak şu sebepten ortaya çıktığı söylenemez.

Saçkıran Neden Olur

Saçkıran Neden Olur?
Yukarıdaki detaylarda maalesef acı ama gerçeği açıkladık, yapılan bilimsel araştırmalar ise saçkıran hastalığına neden olabilecek faktörler arasında iki önemli faktörü ortaya koymaktadır. Bunlar genetik ailenizde bu sorunu yaşayan biri yada birilerinin olması bir diğeri ise psikolojik yani anlık üzüntüler, moral bozuklukları bir çok hastalık gibi saçkıran problemi ile saçlarınızda dökülme sorunu olarak karşımıza çıkabilmektedir. Özellikle çok fazla stres altında olan insanlarda bağışıklık sistemi düşmesi sonucunda görüldüğü belirtilmektedir.

Kadın Erkek Farketmez
Hastalık herkeste görülme riski olup özellikle gençlerde görülme oranı %60 olarak tespit edilmiştir. Tekrar vurgulamak gerekirse hastalık stres, üzüntü ve anlık moral çöküntüsü ile ortaya çıkabilir. Tedavi yani kurtulmak içinse bunların tersini yapmak gerekecektir.

Bulaşıcı Değildir Korkmayın
Bazı insanlar toplumda saçkıran problemi olan bir insan gördüğü zaman ona korku ile yaklaşabilmektedirler. Oysa ki saçkıran hiç bir şekilde bir insandan bir insana hatta eşlerden bir birine bile bulaşma imkanı yoktur. O nedenle saçkıran problemi olan bir insanın o sorunu atlatabilmesi için ona destek olmalı ve moral vermelisiniz.

Saçlarınız Yeniden Çıkabilir
Bir anlık çöküntü ile bir bölgede dökülen saçlarınız bir noktadan sonra dökülmeye neden olan sorun ortadan kalkabilmekte ve yeniden saçlar çıkabilmektedir. Fakat şunu da unutmamak lazım, yeniden çıkan saçlarınız tekrar dökülebilir.

Saçkıran Olan Ne Yapmalıdır?
Öncelikle ilk yapılması gereken saçlarının tekrardan çıkacağını bilmeli, moralini yüksek tutmalı ve stresten mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Bunun dışında sarımsak ve kortizon tedavisi detayları içinde aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Sorularınızı ise aşağıdaki soru ve yorum formundan Op. Dr. Atilla KAYA’ya iletebilirsiniz.
http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sackiran-tedavisi
http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sackiran-sarimsak

Saçkıran Neden Olur? için 2 yorum yapılmış


Saçkıran Neden Olur? | Webmasteryolcu Blog

[…] Bulaşıcı Değildir Korkmayın Bazı insanlar toplumda saçkıran problemi olan bir insan gördümü ona korku ile yaklaşabilmekteler. Oysaki saçkıran hiç bir şekilde bir insandan bir insana hatta eşlerden bir birine bile bulaşma imkanı yoktur. O nedenle saçkıran problemi olan bir insanın o sorunu atlatabilmesi için ona destek olmalı ve morel vermelisiniz. Saçkıran […]

gülşen

Hocam benim kizim 9 yaşinda saçinda saç kiran oldu 4 yildir tedavi görüyor çikiyor saçina igne ypildi cikti sonra minoxil forte ve ilaç kullandik çikti gene tekrar ladi doktor sinacorrt ignesi verdi 15. Gunde yarim kullan dedi 3 kere yaptik şimdi saçi çikiyo minoxil in mavisini kullaniyoruz kizimin yüzünde aşiri derecede tüylenme oldu yüzündeki tüyler dökülürmü çok üzülüyo yüzündeki tüyleri görünce ve minoxil in yan etkisi olurmu ve şampuan olarak hairmed kullaniyorum saçlari dökülüyo hairmed i mi kullanayim sarimsakli şampuan var onu mu kullanayim lütfen yardimci olurmusunuz çok çaresiz kizim in pisikolojisi alt üst oldu bende çok üzülüyorum teşekkür ederim şimdiden
Op.Dr.Atilla KAYA
SADBE yi araştırın