Hair Pharma

Zeytinyağı Saç Dökülmesini Önlermi?

Zeytinyağı Saç DökülmesiBazen öylesine bilimsellikten uzaklaşıyoruzki, akla hayale gelmeyecek tekniklerle önlem almaya kalkıyoruz. Bunlardan biriside zeytinyağı ile saç dökülmesini durdurmaktır. Peki gerçekten zeytinyağı saç dökülmesi problemini önlüyormu birlikte görelim. Dökülme tedavisi dendiğinde halk arasında en yaygın bilinen iki yağ vardır zeytinyağı ve bademyağı en çok tercih edilen türler arasında yer alır.

Zeytinyağı’nın Cilde Etkisi

Yağlar ciltten emilemeyecek kadar büyük moleküllerdir ve saç köküne asla ulaşamazlar. Kırmızı ile işaretlediğim kısım saç ekimi uzmanı Op. Dr. Atilla Kaya’nın bilgileri ışığında söylenmektedir.  Türkiyede en çok görülen saç dökülmesi türü olan genetik saç dökülmesi DHT hormonundan kaynaklıdır. Yani saç kökünden kaynaklı bir sorundur. Peki yağlar saç köküne erişip edemiyorsa nasıl bir tedavi edebilirki?

Zeytinyağı Saç Dökülmesine Etkisi
Tabiki hakkını yemek olmaz, zeytin yağı saçlar üzerinde önemli etkisi vardır. Fakat Erkeklerin %90’ı üzerinde görülen genetik saç dökülmesini kesinlikle tedavi edemez. Peki zeytinyağı ile hangi saç sorunları düzeltilebilir, nelere iyi gelir onları görelim.

Kırılarak dökülmelerde zeytinyağı etkilidir
Zeytin yağı daha çok kuru saçlarda kuruluğa bağlı olarak oluşan kırılarak dökülmeleri durdurur.Yağ saçın kalitesini artırır ve kırılma, çatallanma gibi sorunlar düzelir. Özellikle bayanlarda görülen saç dökülmelerinin önemli bir kısmı kırılarak dökülmedir ve zeytinyağından yarar görebilir.

Zeytinyağı’nın Fayda Etmeyeceği Saç Dökülmeleri
Kırılarak dökülmeler dışında genetik dökülme,kansızlığa bağlı dökülme,guatr hastalığına bağlı dökülme,gebelik ve doğum sonrası dökülmelerde yağların faydası olması beklenmemelidir.

Özetlemek gerekirse, saç kalitesine bağlı olarak gelişen dökülmelerde zeytinyağı etki edebilir, fakat hastalıklar ve hormonel sonuçlara bağlı gelişen saç dökülmeleri içinse bilimsel ürünler kullanılmalıdır.

Zeytinyağı, Sarımsak karışımı vs yada buna benzer hiç bir uygulama belirttiğimiz dökülme haricinde saçlarınızı dökülmelere karşı durdurmaz.

   Paylaş

Saç Dökülmesi Zeytinyağı için 5 yorum yapılmış


suna

bu ürün saç dökülmesini durdurulmu yeniden saççı çikarırmi fiyatti ne kadar

admin - Atilla KAYA

Suna: Konuda bahsi geçen ürün değil, zeytinyağı’nın saç dökülmesine etkileridir.

aylin

Peki bu zeytin yagini haftada kac kes uygulasam dogru olur
Op.Dr.Atilla KAYA
haftada bir yeterli olabilir

ferıde

erkeksi sac dökülmesi var ne yapabilirim
Op.Dr.Atilla KAYA
hamilelik durumu ve hamilelik planına göre ilaç seçmek gerek, planınız yoksa % 3 procapil içeren spreylerden biri yanı sıra xpecia erkek tablet, hamile kalma ihtimaliniz varsa % 2 procapil içeren spreylerden biri yanı sıra xpecia kadın tablet kullanabilirsiniz.

enes

saçım dökülüyor
Op.Dr.Atilla KAYA
söyle dökülmesin :))