Procapil

ProcapilÖncelikle procapil bir ürün olmadığını vurgulayarak konuya girmek istiyorum. Daha önceki konularımızdada bahsettiğim gibi, saç dökülmesi tedavisine yönelik geliştirilmiş olan 3 ana madde vardır. Procapil, Finasterid ve Minoxidil olarak etkinliği kanıtlanmış maddeler arasında yer alıp, saç dökülmesi karşıtı ürünlerde bu maddelere yer verilmektedir.

Procapil Nedir?

Daha önceleri saç dökülmesi tedavisi için finasterid ve minoxidil yaygın olarak kullanılırken son yıllarda ise, dünyaca ünlü ilaç firması olan Sederma Pharma bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan Procapil sektöre adeta bomba gibi düşmüştür. Diğer maddeler’in başarısı %70’lerde kalırken, Procapil saç dökülmesi tedavisinde başarı oranı %90 olarak görülmüştür. 3 Aktif maddeden meydana gelen Procapil complex bir maddedir. Procapil aktif maddeleri aşağıda liste halinde yer alacaktır.

  • Biotinil Tripeptiddir
  • Oleanoic Asit
  • Apigenin

Procapil DHT Hormonunu Baskılar
Bir önceki konumuzda genetik saç dökülmesine sebep olan maddenin DHT hormonu’nun olduğundan bahsetmiştik, DHT hormonunu engellemek için geliştirilen procapil, minoxidil ve finasterid dünyaca ünlü bilim adamları tarafından geliştirilmiş ve şuan için en etkili olarak ise procapil öne çıkmaktadır. Peki neden procapil derseniz, finasterid ve minoxidil içeren ürünler kullanıcıda kalp çarpıntısı ve vücutta gereksiz kılların çıkmasına neden olmaktadır. Procapil çok nadiren görülen alerjik etki dışında hemen hemen hiç bir yan etkisi yoktur. Hatta öyleki minoxidil maddesine karşı alerjisi olan insanlar bile procapil maddesini güvenle kulllanabilirler.

Saç Kökü Hücrelerinin Yaşlanmasını Önler
Dikkat ederseniz saç dökülmesi 20 yaşında başlayıp 50’li yaşlara gelindiğinde dökülme oranı 3-4 kat artmaktadır. Buna ise yaşlanmaya bağlı saç kökü hücrelerininde yaşlanmasından kaynaklıdır. Saç kökü hücreleri yavaşlaması ve görevini yapaması durumunda yeni saç üretimi gerçekleşmeyecektir. Procapil maddesi ise bu soruna karşı etkin maddelerden birisidir.

Saç Çıkış Hızına Etki Eder
Saç dökülmesi belirtilerini anlatırken bir konuya dikkat çekmiştik, dökülme problemi yaşayan bireylerde saçlarda incelme, saçlarda uzamama 2-3 cm gibi kalma sorunları görüldüğünden bahsetmiştik. Procapil ise saçların daha kalın ve aynı zamanda çıkış hızına etki ederek dökülmeleri önemli derecede durduracaktır.

Procapil İçeren Saç Ürünleri
Yazıya başladığım anda procapil bir ürün olmadığını, bir madde olduğundan bahsetmiştik, Türkiyede satılan saç ürünleri arasında nadir kullanılan bir maddedir. Çünkü oldukça pahalı ve temini oldukça zor bir maddedir. Aşağıda saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen ve içerisinde %3-%5 aralığında procapil içeren ürün isimlerini liste halinde paylaşacağım.

  • Hairforte Bayan
  • Hairforte Erkek
  • Fill-in Powder
  • Floxia
  • Restorex

Dikkatli Davranmalısınız
Saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler ciddi anlamda araştırmacı ve detaylara inmektedir. Son yıllarda önemli bir madde haline gelen procapil, dolandırıcılarında ciddi anlamda iştahını kabartmaktadır. İçeriğinde procapil yazmasına karşın, yapılan deneysel çalışmalarda procapil içermeyen ürünler vur kaç taktiği ile 3-5 ay satılıp piyasadan kaybolmaktadır. Bu tür ürünler alırken, firmanın geçmişi, varsa diğer ürünleri mutlaka araştırmalısınız.

   Paylaş

Procapil Genetik Saç Dökülmesini Önler için 9 yorum yapılmış


Anonim

Bunlar nedir? Nerelerden temin edilir?
Op.Dr.Atilla KAYA
sprey şeklinde satılan ilgili ürünlerin içinde vardır
google dan aratırsanız çok sayıda ürün .çıkar % 3 lük olanlardan kullanabilirsiniz (bayansanız % 2)

Süyeda sentürk

Hocam merhaba 2 aydır sacım dökülüyor kansızlık vardı ampül serumun içinda aldım kan degerlerim normale döndü fakat dökülme halen devam ediyor bilemiyorum ne yapmam lazım birde bıotın 1000mg kulanıyorum ama halen bir sonuç alamadım yardımcı olursanız sevinirimm hayırlı akşamlar
Op.Dr.Atilla KAYA
1000 mg olduğundan eminmisiniz 1000 mikrogram olmasın.benim bildiğim kadarıyla 1000mg lık biotin tb yok.ben size içeriği daha zengin olan xpecia tableti kullanmanızı öneririm

sinan

Merhaba Atilla bey.ben 42 yaşındayım.beş aydır xpecia tablet kullanıyorum.ilk üç ay günde iki tablet,sonrada günde bir tablet kullanıyorum.bu şekilde yani günde bir tablet devam edeyimmi?yoksa bir ay sonra haftada bir tabletemi düşüreyim?Birde xpecia tableti nekadar süre kullanmalıyım?Ve ek olarak hair forte sprey kullansam daha iyi sonuç alırmıyım?teşekkür ederim.iyi çalışmalar.
Op.Dr.Atilla KAYA
dökülme nedeninizi miktarı söylemediğiniz için bişi söylemek zor.ama ailesel saç dökülmesi ve açık alanlar oluştuysa hairforte spreyde kullansanız daha iyi olur.yine ailesel saç dökülmesi ise ilaçları bıraktığınız zaman saçınız dökülür

Caner

Hocam iyi günler ben 18 yaşındayım minoxil kullandım 2 hafta bıraktım ve ondan sonra bi daha hiç saçları toplayamadım. Procapil xpecia tablet ve panplus capsül kullanmayı düşünüyorum uygunmudur ? Saçlarım genetik olarak 15-16 yaşlarında çok sayıda dökülmeye ve çıkmamaya başladı dahala saçlarım var heryerde fakat üstler çok seyrek kellik çizgisi belli oluyor sizce bu ilaçlarla bu durumu kurtarabilir miyim ?
Op.Dr.Atilla KAYA
procapil içeren sprey ve xpecia tablet yeterli olur

Caner

Hocam bende panplus kapsülü varmış onu kullanıp xpecia kullanmasam olur mu yada 3 ünü aynı anda kullansam bi zararını görür müyüm ? Procapil içeren sprey olarakta ne önerirsiniz çünkü saçımın tepe ve ön kısımları cidden çok seyrek.
(Sanırsam toplama işlemini yapmadığım için kabul etmemiş bu yazdığımı, 2.ye yazıyorsam kusurabakmayın)
Op.Dr.Atilla KAYA
hairforte kullanabilirsiniz içeriği zengin ve yeterli.panplus kullanabilirsin.bitince başka ürüne geçebilirsin

Caner

O zaman 3ünü birden kullanmıyorum hocam anladığım kadarı ile hairfore ile xpecia veya panplus kullanıp herhangi biri bitince ötekine geçicem
Op.Dr.Atilla KAYA
evet

Kerim

Sülalede saçlı adam yok anne tarafında da baba tarafında da sizce benim saçlı kalma olasiligim nedir
Op.Dr.Atilla KAYA
% 50 den düşük :)

mehmet

18 yaşındayım şakaktaki saçlarım küçükken de sarı tüy şeklindeydi şimdi sarı tüyler gtmeye basladı bu kellik başlangıcımıdır?
Op.Dr.Atilla KAYA
olabilir

Murat

Merhaba Hocam 2 haftadır procapil içeren sprey ve şampuan kullanıyorum ilk başlarda saç dökülmesi olacağını söylediler . Spreyi her akşam yatmadan önce kullanıyorum dökülmeler meydana geliyor bu ne kadar süreyle devam edecektir ?
Op.Dr.Atilla KAYA
kişisel olarak değişmekle birlikte ilk 3 ay olması normal