Hair Pharma

Procapil

ProcapilÖncelikle procapil bir ürün olmadığını vurgulayarak konuya girmek istiyorum. Daha önceki konularımızdada bahsettiğim gibi, saç dökülmesi tedavisine yönelik geliştirilmiş olan 3 ana madde vardır. Procapil, Finasterid ve Minoxidil olarak etkinliği kanıtlanmış maddeler arasında yer alıp, saç dökülmesi karşıtı ürünlerde bu maddelere yer verilmektedir.

Procapil Nedir?

Daha önceleri saç dökülmesi tedavisi için finasterid ve minoxidil yaygın olarak kullanılırken son yıllarda ise, dünyaca ünlü ilaç firması olan Sederma Pharma bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan Procapil sektöre adeta bomba gibi düşmüştür. Diğer maddeler’in başarısı %70’lerde kalırken, Procapil saç dökülmesi tedavisinde başarı oranı %90 olarak görülmüştür. 3 Aktif maddeden meydana gelen Procapil complex bir maddedir. Procapil aktif maddeleri aşağıda liste halinde yer alacaktır.

  • Biotinil Tripeptiddir
  • Oleanoic Asit
  • Apigenin

Procapil DHT Hormonunu Baskılar
Bir önceki konumuzda genetik saç dökülmesine sebep olan maddenin DHT hormonu’nun olduğundan bahsetmiştik, DHT hormonunu engellemek için geliştirilen procapil, minoxidil ve finasterid dünyaca ünlü bilim adamları tarafından geliştirilmiş ve şuan için en etkili olarak ise procapil öne çıkmaktadır. Peki neden procapil derseniz, finasterid ve minoxidil içeren ürünler kullanıcıda kalp çarpıntısı ve vücutta gereksiz kılların çıkmasına neden olmaktadır. Procapil çok nadiren görülen alerjik etki dışında hemen hemen hiç bir yan etkisi yoktur. Hatta öyleki minoxidil maddesine karşı alerjisi olan insanlar bile procapil maddesini güvenle kulllanabilirler.

Saç Kökü Hücrelerinin Yaşlanmasını Önler
Dikkat ederseniz saç dökülmesi 20 yaşında başlayıp 50’li yaşlara gelindiğinde dökülme oranı 3-4 kat artmaktadır. Buna ise yaşlanmaya bağlı saç kökü hücrelerininde yaşlanmasından kaynaklıdır. Saç kökü hücreleri yavaşlaması ve görevini yapaması durumunda yeni saç üretimi gerçekleşmeyecektir. Procapil maddesi ise bu soruna karşı etkin maddelerden birisidir.

Saç Çıkış Hızına Etki Eder
Saç dökülmesi belirtilerini anlatırken bir konuya dikkat çekmiştik, dökülme problemi yaşayan bireylerde saçlarda incelme, saçlarda uzamama 2-3 cm gibi kalma sorunları görüldüğünden bahsetmiştik. Procapil ise saçların daha kalın ve aynı zamanda çıkış hızına etki ederek dökülmeleri önemli derecede durduracaktır.

Procapil İçeren Saç Ürünleri
Yazıya başladığım anda procapil bir ürün olmadığını, bir madde olduğundan bahsetmiştik, Türkiyede satılan saç ürünleri arasında nadir kullanılan bir maddedir. Çünkü oldukça pahalı ve temini oldukça zor bir maddedir. Aşağıda saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen ve içerisinde %3-%5 aralığında procapil içeren ürün isimlerini liste halinde paylaşacağım.

  • Hairforte Bayan
  • Hairforte Erkek
  • Fill-in Powder
  • Floxia
  • Restorex

Dikkatli Davranmalısınız
Saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler ciddi anlamda araştırmacı ve detaylara inmektedir. Son yıllarda önemli bir madde haline gelen procapil, dolandırıcılarında ciddi anlamda iştahını kabartmaktadır. İçeriğinde procapil yazmasına karşın, yapılan deneysel çalışmalarda procapil içermeyen ürünler vur kaç taktiği ile 3-5 ay satılıp piyasadan kaybolmaktadır. Bu tür ürünler alırken, firmanın geçmişi, varsa diğer ürünleri mutlaka araştırmalısınız.

   Paylaş

Procapil Genetik Saç Dökülmesini Önler için 3 yorum yapılmış


Anonim

Bunlar nedir? Nerelerden temin edilir?
Op.Dr.Atilla KAYA
sprey şeklinde satılan ilgili ürünlerin içinde vardır
google dan aratırsanız çok sayıda ürün .çıkar % 3 lük olanlardan kullanabilirsiniz (bayansanız % 2)

Süyeda sentürk

Hocam merhaba 2 aydır sacım dökülüyor kansızlık vardı ampül serumun içinda aldım kan degerlerim normale döndü fakat dökülme halen devam ediyor bilemiyorum ne yapmam lazım birde bıotın 1000mg kulanıyorum ama halen bir sonuç alamadım yardımcı olursanız sevinirimm hayırlı akşamlar
Op.Dr.Atilla KAYA
1000 mg olduğundan eminmisiniz 1000 mikrogram olmasın.benim bildiğim kadarıyla 1000mg lık biotin tb yok.ben size içeriği daha zengin olan xpecia tableti kullanmanızı öneririm

sinan

Merhaba Atilla bey.ben 42 yaşındayım.beş aydır xpecia tablet kullanıyorum.ilk üç ay günde iki tablet,sonrada günde bir tablet kullanıyorum.bu şekilde yani günde bir tablet devam edeyimmi?yoksa bir ay sonra haftada bir tabletemi düşüreyim?Birde xpecia tableti nekadar süre kullanmalıyım?Ve ek olarak hair forte sprey kullansam daha iyi sonuç alırmıyım?teşekkür ederim.iyi çalışmalar.
Op.Dr.Atilla KAYA
dökülme nedeninizi miktarı söylemediğiniz için bişi söylemek zor.ama ailesel saç dökülmesi ve açık alanlar oluştuysa hairforte spreyde kullansanız daha iyi olur.yine ailesel saç dökülmesi ise ilaçları bıraktığınız zaman saçınız dökülür