Kadınların en sıkıntılı estetik problemlerinden birisi haline gelen kaş dökülmesi maalesef kişinin yaptığı hatalı sonuçlar ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle hatalı kaş bakımı bu sorunu tetiklemektedir. Nadir şekilde ise allopecia areata yani saçkıran problemi neden olmaktadır. Bunun dışında ise Guatr hastalığı ve kanser tedavisi gören bayanlarda geçici dökülmeler yaşanır.

Hatalı bakım sonucunda görülen kaş dökülmesi
Kaş bildiğiniz gibi insan olan herkeste bulunmaktadır. Fakat güzelliğine düşkün olan hanımlar hepsi olmasa da büyük bölümü kaş bakımı yaptırmaktadır. Kaş aldırma yaptıranlarda sıkça görülmektedir. Özellikle tecrübesiz insanların yaptığı kaş alma işlemi kaş küsmesine neden olmaktadır. Erkekler bu tür uygulamalardan uzak olmaları nedeniyle kaş dökülmesi ile karşılaşmazlar.

Kaşkıran (saçkıran)
Özellikle erkeklerde sıkça görülen saç dökülmesi sorunu Allopecia Areata sadece saçları değil aynı zamanda sakal, bıyık ve kaşlardada görülür. Bozuk para şeklinde dökülmelere neden olan Allopecia Areata geçici dökülmeler arasında yer alır.

Kalıcı Makyaj
Daha farklı bir görünüm için tecrübesiz kişilerce yapılan kalıcı makyaj kimyasal maddeden oluşmaktadır. Kaş köklerine ulaşan bu madde köklerin zayıflaması ve hatta ölmesine neden olmaktadır. Kökleri ölen kaşlar bir daha asla çıkmazlar.

Yara ve Yanıklarda
Yine sık rastlanan sorunlardan birisi yaralanma ve yanıklarda kaş dökülmesi ömür boyu dökülmüş olur. Tek çözümü ise kaş ekimi yaptırmak gerekir. Aksi halde ilaç, bitkisel karışım vs ile yeni kaşlar çıkmaz.

Kanser Tedavisi Görenlerde Kaş Dökülmesi
Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin. Tedavisi için kullanılan ilaçlar başta saçlar olmak üzere kaşlarında dökülmesine neden olmaktadır. Güzel bir yönü ise ilaçların kullanımı bırakınca dökülen saç ve kaşlar yeniden çıkmaktadır. Bazen tam olarak çıkması 8 ile 1 yıl sürebilmektedir.

Kaş Dökülmesi

Tecrübesine güvenmediğiniz kişilere kesinlikle kaş bakımı yaptırmamalısınız. Aksi halde yanlış şekillendirme sizi uzun yıllar sıkıntıya sokacak durumlara neden olacaktır.

http://www.kasekimi.com/kas-dokulmesi-nedenleri

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html

Yorum yapılmamış